Nieuws van Aed Levwerd 29 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail aedlevwerd@planet.nl De Johannes de Doperkerk één van de open monumenten op 10 september Eerste lustrum Aed Levwerd Heeft u zich gerealiseerd dat de Leeu warder Historische Vereniging dit jaar haar eerste lustrum viert? Aed Levwerd bestaat inmiddels vijf jaar. Natuurlijk profiteert u daar van: de middenpagina's van de vorige aflevering van Leovardia waren gevuld met een fraai stadsaan- gezicht in kleur. Tijdens de algemene ledenvergadering toasten wij graag met u op dit eerste lustrum! De ledenvergadering vindt plaats op don derdag 23 juni. Als bijzondere locatie heb ben wij gekozen voor Wetsus water tech nology center (Van Hall Instituut, Agora 1). Het thema van de avond is water: de historie van water, water en onderwijs, water technology, water en de toekomst en water en Leeuwarden. Op het pro gramma staat eveneens de uitreiking van de pommerantenpries 2005. Leden maken leden Een uitdaging voor u en voor ons: 150 extra leden in het eerste lustrumjaar. U kunt helpen het ledenaantal te vergro ten. Uw buurvrouw of buurman, uw zoon of dochter, uw collega, jong of oud, ieder een gunnen wij het lidmaatschap van Aed Levwerd. U vertelt hen over de activi teiten en het blad Leovardia, u noemt het bedrag van 18,-- (voor het lidmaatschap van een jaar) en daarna heeft u vast en zeker een nieuw lid voor Aed Levwerd gewonnen. Wij rekenen op u! Een kadotip voor Vaderdag of een verjaardag of voor iemand die geslaagd is voor een diploma: u kunt iemand het lidmaatschap voor één of meerdere jaren cadeau geven. Open Monumentendag Op zaterdag 10 september is een aantal religieuze gebouwen als kerken, pasto rieën en voormalige kloosters in en rond de binnenstad geopend voor publiek in het kader van de Open Monumentendag. Dag van de Leeuwarder geschiedenis Ter gelegenheid van de landelijke archie vendag en Week van de Geschiedenis organiseren HCL en Aed Levwerd voor de tweede keer de Dag van de Leeuwarder Geschiedenis. In het HCL, congrescentrum It Aljemint en in de Oldehove en omgeving vinden op zaterdag 29 oktober tal van acti viteiten plaats. Liwwadderdag In het vooijaar van 2006 zal wederom zo'n gezellige Liwwadderdag plaats vinden. Dit maal staan de Schrans en Huizum cen traal. Werkgroep huizengeschiedenis Naar het voorbeeld van andere steden komt er in Leeuwarden een werkgroep die de bouw- en/of bewoners geschie denis van bepaalde plekken reconstru eert. Een eerste project wordt de Grote Kerkstraat. De coördinatie is in handen van de ervaren onderzoeker Henk Olij. Geïnteresseerde vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Klaas Zandberg van het HCL. Enige onderzoekservaring en het kunnen beschikken over een laptop zijn wenselijk, maar niet vereist. LA» it

Leovardia, 2000-2018 | 2005 | | pagina 31