O. O. fe de Orde in vogelvlucht 14 Odd Fellow magazine PrOFiel (waarin de letters OF Odd Fellow) en een vaker ver schijnend blad, waarin de burgerlijke stand van de Orde. Onderlinge band In de Friese hoofdstad en elders treden in zo'n honderd loges steeds weer vrouwen en mannen toe tot de Orde, al vertrekken er ook mensen die 'op zoek zijn naar wat anders' en er overlijden leden. In de loop van ruim tachtig jaren Odd Fellow-leven in de Friese hoofdstad hebben vele hon derden mannen en vrouwen hun weke lijkse gang naar de Emmakade gemaakt: een onderlinge ethisch-sociale band voert hen daarheen. En wat die beweerde 'geheimzinnigheid' betreft: tot in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw sprak een Odd Fellow buiten de loge zel den over zijn Odd Fellowschap, zelfs de kinderen wisten vaak niet waar vader, soms in zwart pak voor speciale zittingen, of moeder, als Rebekkah, op dinsdag- dan wel maandagavond naar toe ging. Dat is helemaal veranderd, de loges wer ven vrijelijk nieuwe leden tijdens open bij eenkomsten, vaak in de pers aangekon digd, waarin veel wordt uitgelegd over de Orde en het Orde-leven. Nog één keertje terug naar die februari- maand in 1923, toen de Frisia loge ont stond en bleef functioneren tot op de dag van vandaag. De mensen maakten zich in die dagen zorgen over de uitbreiding van de Franse invloed in het Ruhrgebied, dat de overwinnaars van de Eerste Wereld oorlog was toegevallen. 'Daar komt een nieuwe oorlog van', werd gevreesd. Som bermans kreeg helaas gelijk, al duurde dat nog even. De aardappel was dat jaar heel goedkoop: een cent per kilogram, bij na voor niks. De Leeuwarder bevolking deed wat ze altijd al gewend was te doen: werken, eten, slapen, gewoon alle 'dingen des mensen'. Ook was er een nieuwe gele genheid om zich ethisch-geestelijk verder te verdiepen in het leven. Daarvoor ging je naar de Emmakade 48! De Odd Fellow Loge Frisia aan de Emma kade 48 te Leeuwarden Collectie S. Kingma Een in Harlingen nagebouwde kade van een Amerikaanse havenstad. Ter gelegenheid van een PR-video vonden in 1993 in Harlingen filmopnamen plaats. Hier drie heren op weg naar Odd Fellow Loge 'George Washington', genoemd naar de eerste president van de Verenigde Staten Collectie S. Kingma Voorkant informatiefolder uit 1998 van de Independant Order of Odd Fellows (l.O.O.F.) met het internationale broeder schapslogo de drie schakels LfoVa'rJta.! Independent Order of Odd Fellows

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 16