Nieuws van Aed Levwerd Lc ovarii*» 30 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail aedlevwerd@planet.nl Van de penningmeester De meesten van u hebben de contributie dit jaar voldaan. Sommigen van u zelfs zeer ruimhartig, waarvoor dank. Willen degenen die nog niet hebben betaald dit alstublieft alsnog doen. Vergeet niet uw lidmaatschapsnummer te vermelden. U vindt dit op de enveloppe van het blad. Nieuwjaarsborrel Noteert u alvast de datum: vrijdag 12 januari 2007, 16.00-18.00 uur. De borrel zal worden gehouden in de Johannes de Doperkerk aan de Agora 4 in Leeuwarden. Website De historische vereniging Aed Levwerd is sinds september on line! Dankzij een roya le subsidie van de Provinsje Fryslan en bij dragen van gemeente, bedrijven en andere instellingen is het bouwen van deze websi te mogelijk gemaakt. Komt u ook eens langs op www.aedlevwerd.nl. Pommerantenpries naar Pieter de Groot Tijdens de algemene ledenvergadering op 16 mei werd de Aed Levwerd Pommeran tenpries uitgereikt aan Pieter de Groot. Uit het juryrapport: 'Deze krantenman in hart en nieren heeft zich altijd onafhan kelijk van wie of wat dan ook opgesteld. De jury beoordeelt Pieter de Groot als een belangrijk commentator op de ontwikke lingen in Leeuwarden. Aanbrenger van belangwekkende ideeën en een lopende encyclopedie van de naoorlogse ontwikke lingen. Pieter de Groot fungeert zo, naar de mening van de jury als het geweten van de Friese hoofdstad. Om die reden verdient hij ten volle de Pries. Verder stond deze avond in het teken van de kermis. Historica Ellen Schat vertelde aan de hand van een powerpointpresenta- tie met veel foto's hoe bijzonder de Leeuw arder kermis zo'n eeuw geleden nog was. Cursisten drama van ROC De Friese Poort onder leiding van Gooitsen Eenling verzorgden een bonte en wervelende pre sentatie van opmerkelijke kermistafere len. Bezoek zustervereniging Hoorn Bestuur en een aantal leden van de werk groepen van Aed Levwerd brachten op 8 juli een bezoek aan Hoorn. Volgend jaar bestaat onze zustervereniging maar liefst 95 jaar. De voorzitter van Oud Hoorn ver telde in vogelvlucht over hun manier van werken en de relatie met de Gemeente, alsmede over de verscheidenheid aan acti viteiten. Een inspirerend bezoek, dat werd afgesloten met een stadswandeling door de prachtige binnenstad. Van links naar rechts: Klazien Schroor, Klaas Zandberg, Sjoerd Munniks, Jesse Wasse naar, Henk Mulder, Paul Bron, Piet Tuik, Saakje Zijlstra, Jan Faber, Marian Godvliet (gids Oud Hoorn), Ton van Weel (vz. Oud Hoorn), Anneke Hellinga, Meindert Schroor, Harry Drent en Tom Zomerschoe. Foto: Frans Zack

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 32