Liwwadders, waar is dit/ vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Liwwadders, waar is dit 34 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Oplossingen voor 15 november 2006 schriftelijk, onder vermelding van prijsvraag naar Historisch Centrum Leeuwarden, Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of per e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl. Onder de goede inzenders wordt een boekenbon van 15 euro verloot. Opvallend veel goede oplossingen kwamen uit het westen van de stad. Waarschijnlijk lezers die regelmatig de route langs de Noordersingel fietsen of wandelen. Hier op de hoek van de Singelstraat en de Herman Costerstraat is de foto van de prijsvraag uit nummer 20 dan ook ge nomen. Het is het voormalige pand van R.S. Stokvis, een technische groothandel in met name elektrische apparatuur, maar de firma heeft ook bromfietsen en fietsen geproduceerd. De merknaam van R.S. Stokvis was Erres en is later overgenomen door Philips. De heer Sj. ten Hoeve vraagt zich af of de naam Stokvis van joodse afkomst is en hij weet ook te melden dat het gebouw in gebruik is geweest als opslagruimte voor het vroegere Diaconessenziekenhuis. Bij de heer H.W. Baron uit Leeuwarden is het plekje ook goed bekend. Hij noemt het "eertijds de loods van Cohen". De heer of mevrouw Van der Wal, win naar van de boekenbon, stuurde een mooie kleurenfoto mee. Le0Va.V3tA.1t

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 36