33 Slagersvrouwen op stap Bijgaande foto toont een groep Leeuwar der slagersvrouwen, die, waarschijnlijk in de jaren vijftig van de vorige eeuw, een uitstapje maakte. Wie kan vertellen wie de dames zijn en wie was de gelukkige chauffeur? Ad Fahner, Leeuwarden Schilders en tekenaars gezocht Is het misschien een idee om (amateur)schilders en/of amateur)teke- naars op te roepen om een foto van een door hen gemaakt schilderij of tekening van een 'oud' stukje Leeuwarden naar uw blad te zenden? Als voorbeeld kan misschien een onlangs door mij, als amateur, gemaakte olieverfschilderij van de bebouwing (ach terkant Oldegalileën) achter café Blauw huis dienen. Misschien hebben ook andere lezers een, eventueel niet door henzelf gemaak te, nog onbekende afbeelding van oud Leeuwarden in hun bezit en is het de moeite waard om deze te publiceren. René Kuipers, Leeuwarden Naschrift van de redactie: De redactie juicht dit initiatief van harte toe. Willem Lodewijkschool Voor een oude tante, Sjoerdje Westerhoff, geboren Van der Kamp, die in 1925 bij juf frouw Plet in de klas zat, ben ik op zoek naar oude klassefoto's/schoolfoto's van de Willem Lodewijkschool in Leeuwarden, van rond die tijd. De meest voor de hand liggende bronnen op internet (school- bank.com, klasgenoten.nl) leveren helaas geen resultaat op, en ook op de mooie beeldbank van het HCL vond ik helaas niets. Nu is mijn vraag: kunnen lezers van Leo- vardia mij helpen aan bronnen waar deze foto's terug te vinden zouden zijn? Ralph Aarnout, Groningen Meester Grilk Mijn hartelijke dank voor plaatsing van de biografische informatie over Pieter Grades Bins Leovardia 22, pagina 32-33). Wat is dit een prachtige oplossing voor lezers om beknopte informatie op de juis te plaats, ook voor het nageslacht, te publiceren! Zonder afbreuk aan anderen te willen doen, hierbij mijn complimenten aan de schrijver van De Tuuntsjeskool, de heer Johannes Faber. Hij verstaat de kunst om interessante informatie op boeiende wijze tot uitdrukking te brengen. Dat wist hij zelf al, maar het is niet verkeerd om dat nog eens te benadrukken. Aan hem de vraag of hij er misschien iets voor voelt het leven van Cornelis Grilk wat verder uit te diepen en in Leo vardia te publiceren. Die meester Grilk heeft leuke dingen geschreven; in PICAR- TA vond ik nog meer publicaties van hem. Ook toneelstukken als ik me niet vergis... Joop van der Tuin, Steenwijk Meester Ehlhardt In Leovardia van januari 2007, blz. 12, staat iets over meester Ehlhardt. Mijn overleden beppe was ook een Ehlhardt, maar zij schreef Eelhart. Ik heb een klein stamboomonderzoek gedaan naar deze namen via de computer. Wie kan mij meer vertellen over hem, of heeft ook onderzoek gedaan? Reacties graag via Leovardia. H.Ritskes-Wiersma, Lemmer

Leovardia, 2000-2018 | 2007 | | pagina 35