LcovolF^£A.!€ Brievenbus/mailbox 32 De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres: Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl De gemeente hbs Via mijn broer Rob Felser kwam Leovar dia mij voor het eerst onder ogen. Ik had geluk dat mijn broer nummer 22 te lezen gaf want het artikel over de hogere bur gerschool was voor mij een schot in de roos. Op de gemeente hbs heb ik 5 jaar door gebracht, min of meer in dezelfde periode, want diverse leraren en klasgenoten ken ik van de foto's. Het artikel van Kees Sic- cama was een geweldige stap terug in de tijd en zeer herkenbaar voor mij. Ik was in die tijd niet altijd een gemakkelijke leer ling en heb het met Pa Smit regelmatig aan de stok gehad. De klas, weet ik nog, moest eens vijf woensdagmiddagen terug komen. De oppasleraar was niet altijd in de klas. In die tijd klommen we uit het openstaande raam en haalden voor wie maar wilde ijs bij de Ijsbeer aan de over kant. Ook herinner ik me goed, dat je van diverse leraren altijd als ze aankwamen, de fiets moest aanpakken (Waling Dijk stra, Boomsma) en wegzetten. Met Ome Diek moest je altijd schaken, daar kon je de leertijd lekker mee rekken. Mol Laus was de eerste leraar met een scooter (Lambretta, crèmekleurig), die hij na intensief gebruik heeft gereviseerd en met de hand overgeschilderd in dezelfde kleur. Ook is me de manier bijgebleven waarop hij altijd zwaaide. Dat was een verschil met de scooter (ook een crème kleurige Lambretta), die De Zeeuw kocht vlak na Mol Laus. Hij was er erg zuinig mee. Ik weet nog de manier waarop hij een sigaret rookte. Hij blies alleen maar wat rook de ruimte in. En dan Sytsema, die had een mooie dochter en woonde op de Troelstraweg. Zijn stopwoordje was altijd 'volge' en hij rookte als een ketter. Ik moest een keer in twee weken tijd een heel Engels boek van hem overschrijven. Bij Van de Staay maakten we stinkbom men. Hij is maar kort geweest. Bijgaand een klassefoto met hem erbij in het schei kundelokaal. Leraar Otto heb ik onder de les in de klas gefotografeerd van onder de schoolbank, ik heb afgedrukt op het moment dat hij me een mep zou geven; ik zal die foto nog eens opzoeken. Ma Smit noemden we altijd Ma Tok Tok. Tijdens het jaarfeest van UD in de Harmonie hebben de meesten Tok Tok geroepen toen ze opkwam. We hebben ook nog een reünie gehad, maar dat was later, denk ik. De bekende Nederlander uit onze tijd was Cor Boonstra, die ook vaak is gedoubleerd, maar uiteindelijk toch goed terecht gekomen. Ik heb nog wel veel meer verhalen die me nu te binnen schieten, zoals het paard van de orgeldraaier dat ik aan het schrik ken had gemaakt, wat me ook een aantal woensdagmiddagen gekost heeft. Ik denk ook aan het roestvrij maken van een tan- demfiets, die ik bij de oudijzerboer op de hoek even geleend had voor een rondje om, tijdens de pauze. Ik stop nu maar en hoop op een reactie onder anderen van Kees Siccama. Ik ben benieuwd of hij me gekend heeft. Wat me ook intrigeert is wat het verdere ver loop/historie van de diverse leraren/lera ressen is geweest. Han Felser, Hoorn N.H. Klassefoto, genomen omstreeks 1954 in het scheikundelokaal met leraar Van der Staay. Han Felser staat ter hoogte van Van der Staay (alleen). Verder zijn te zien Monica Gramsma, Marjan Boonstra, Dick van der Schaaf en Hielke Mulder Collectie Han Felser

Leovardia, 2000-2018 | 2008 | | pagina 34