Leovoï^u*, Inhoud Leovardia, historisch tijdschrift voor Leeuwarden en omgeving is een uitgave van de Leeuwarder Historische Vereniging Aed Levwerd en het Historisch Centrum Leeuwarden Het blad verschijnt drie keer per jaar. Losse nummers 6 Redactie Paul Bron, Harry Drent, Jan Faber, Anneke Hellinga, Piet Tuik, Klaas Zandberg Medewerkers aan dit nummer Wim Bloemendaal, Jaap de Groot, Joop de Jong, Kees Siccama, Aldert Toornstra, Geart de Vries, Loes Wenning Redactiesecretariaat Groeneweg 1 8911 EH Leeuwarden tel. (058) 233 23 50 fax (058) 233 23 15 e-mail: redactieleovardia@aedlevwerd.nl Lidmaatschap/abonnement 18,- per jaar, over te maken op rekening nummer 8456576 t.n.v. LHV Aed Levwerd in Leeuwarden. Leden die geen machtiging hebben afgegeven, ontvangen jaarlijks in maart/april bericht van de penningmeester. Ledenadministratie: Antwoordnummer 6163, 8900 VC Leeuwarden, ledenadministratie@aedlevwerd.nl Opzeggingen uitsluitend schriftelijk één maand vóór aanvang van het nieuwe kalenderjaar Opmaak en druk Hellinga Grafische Specialisten Illustraties, tenzij anders vermeld: Historisch Centrum Leeuwarden ISSN 1568-4288 Oplage 1900 ex Foto omslag voorzijde: Ter gelegenheid van de ingebruikname van de gerestaureerde Grote of Jacobijner- kerk brengt prinses Margriet een bezoek aan Leeuwarden. Hendrik ten Hoeve neemt de prinses, burgemeester Johan nes S. Brandsma en commissaris van de koningin Hedzer Rijpstra mee voor een rondgang door de kerk, april 1978 Foto: Dick van der Heijde jr. nummer 32 mei 2010 Ik bin mar sljochtwei master yn de stêd/En doch wat de dei my jout 1 Een trieste herinnering aan de oorlog uit 1942 3 Daar komine de Liwwadder skutters 5 Mien jonge(s) jaren inne Oosjestraten (I) 10 Gerhardus Jan Adema, Fries kunstenaar, multitalent 15 Le Moulin Rouge, Montmartre aan het Schavernek? 18 Heerke en Johannes Wenning, Leeuwarder heraldici van faam 22 Wim Bloemendaal, van Liwwadden tot Peazens Moddergat, vice versa (V) 27 Nieuws Historische Vereniging Aed Levwerd 29 Historisch Centrum Leeuwarden 30 Brievenbus/mailbox 31 Prijsvraag 34 Het volgende nummer van Leovardia verschijnt begin september 2010 Sluitingsdatum kopij 20 juni 2010 Kopij bij voorkeur digitaal aanleveren AmUvwuip Leeuwarder Historische Vereniging Aed Levwerd Veel mensen koesteren belangstelling voor de lange en rijke geschiedenis van Leeuwarden. De historische vereniging Aed Levwerd stelt zich ten doel de kennis over het verleden van de stad te vergroten en toegankelijk te maken. Zij doet dat door de uitgave van Leovardia, het organiseren van lezingen, excursies, de Liwwadderdag, de jaarlijkse Open Monumen tendag en andere activiteiten. Niets van deze uitgave mag worden overgenomen, verveelvoudigd en/of open baar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de redactie.

Leovardia, 2000-2018 | 2010 | | pagina 2