Nieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden 30 Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Tentoonstelling 'Het Liwwadden van Hendrik ten Hoeve' Voor het in december vorig jaar zo plotse ling overleden gemeenteraadslid Hendrik ten Hoeve (1945-2009) stond met het oog op zijn vertrek uit de lokale politiek al een afscheid op de agenda. Als onderdeel van dit afscheid was een als hommage bedoelde mini-expositie bedacht. Ondanks Hendriks fysieke ver scheiden is toch besloten om de tentoon stelling over zijn leven en werk te laten doorgaan. De tentoonstelling bestaat uit een aan tal karakteristieke foto's van Hendrik, gefotografeerd in 'zijn' stad. Daarnaast zijn een drietal vitrines gevuld met voor werpen uit zijn zo gekoesterde 'Liwwad- den-collectie'. Enkele, ooit door Omroep Mercurius geregistreerde, rondleidingen zijn op een groot beeldscherm te bekijken. De tentoonstelling is tot aan de komende zomervakantie van dinsdag tot en met zondag tussen 13:00 en 17:00 uur gratis te bekijken. Een mediaboek, met daarin een korte biografische schets van Hendrik, een dvd met stadswandelingen en een geluids cd, is te koop in de winkel van het HCL. Inventarisatie Noorder- en Huizumer- begraafplaats De gemeente Leeuwarden wil bijzondere graven gaan inventariseren. Op de Noor der- en Huizumerbegraafplaats zijn vanaf de jaren twintig van de vorige eeuw veel lokaal, regionaal en misschien wel lande lijk bekende personen begraven. Om te voorkomen dat de grafmonumenten van deze Leeuwarders verdwijnen heeft de gemeente Leon Bok van Bureau Funerai re Adviezen ingeschakeld. Bok wil samen met een kleine werkgroep deze graven in kaart brengen. Inmiddels hebben het HCL en Dirk Swierstra hun medewerking toegezegd. De werkgroep kan echter nog wel enkele leden extra gebruiken. Van daar dat Bok mensen oproept, die goed bekend zijn met de recente Leeuwarder geschiedenis, zich te melden. Denkt u een bijdrage te kunnen leve ren, stuur dan een e-mail naar info@fune- rair.nl of bel met 0610-816 145. Het is de bedoeling om begin juli 2010 een eerste lijst te kunnen presenteren. Manifestatie 'Lang haar in Leeuwar den' Op het moment dat dit nummer van Leo- vardia bij u in de brievenbus valt is een voorbereidingscommissie bezig om acti viteiten te organiseren die in het teken zullen staan van de jeugdcultuur in de tweede helft van de jaren '60 en de jaren '70 van de vorige eeuw. Hiertoe zal ook een tentoonstelling gaan behoren die een representatief beeld moet geven van deze inmiddels ook al weer 'lang vervlogen tijd'. Het 'langharig werkschuw tuig' van wel eer trekt inmiddels in alle maatschappe lijke geledingen aan de touwtjes of geniet met volle teugen van een welverdiend vroegpensioen. De mondige progressieve- lingen van toen, die destijds geen andere activiteiten schenen te kunnen ontplooien dan aanschoppen tegen het establish ment, wiet roken en te hoop lopen tegen de oorlog in Vietnam, zijn - althans voor een deel - gaan behoren tot het honds trouwe deel van de liberale achterban. Wie zijn er destijds tijdens de roem ruchte Pow-Wow festivals begin jaren '70 in de Harmonie niet volledig uit hun dak gegaan en wie dweepten niet met muziek van Bob Dylan, Janis Joplin en The Doors, om maar een paar iconen te noemen? Hoeveel tijdgenoten, die de sek suele revolutie propageerden, hebben niet gemeend er een persoonlijke bijdrage aan te moeten leveren en hebben dientenge volge met gemengde gevoelens - al dan niet gedwongen door een vader met wei nig inlevingsvermogen - het 'ouderlijk nest' moeten verlaten? Kortom: genoeg dierbare herinneringen om blijvend te koesteren. De organisatie is naarstig op zoek naar beeld- en/of geluidsmateriaal uit deze jaren. U kunt uw materiaal tijdelijk afstaan aan het HCL, dan wel via de geëi gende kanalen een afspraak maken met Klaas Zandberg. Het Historisch Centrum Leeuwarden heeft in januari het negatievenarchief van de in 2009 overleden fotograaf Paul Janssen in bewaring gekregen. Begonnen als freelancer werkte Janssen van 1979 tot 2006 bij de Leeuwarder Courant. De duizenden negatieven dateren merendeels uit de vroege jaren '70. Hier een foto uit deze periode van een pro testmanifestatie tegen de oorlog in Vietnam op de Nieuwestad. UIT VlETNfity LiCOV<3LP^t4)t,k

Leovardia, 2000-2018 | 2010 | | pagina 32