Brievenbus/mailbox 31 De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres: Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl Wirdumerdijk Van een vriend, de heer P. Lenos, wonen de in Boekelo, kreeg ik het blad Leovardia in handen. Samen hebben we in Leeuwar den gewoond en we wonen nu beiden in Twente en zijn elkaar bij toeval, jaren geleden, tegen het lijf gelopen. Ik ben in 1939 geboren op de Wirdumerdijk 21, waar mijn ouders een talenschool hadden boven Otma ijzerhandel. Eind jaren '50 zijn we verhuisd naar het Ruiterskwar- tier 173, waar nu de voormalige doorgang van het winkelcentrum naar V&D is gesi tueerd. Het toeval wil dat mijn huidige buur man Jan Hamstra is, wiens vader na de oorlog directeur was van Peek Cloppen- burg, tegenover ons op de Wirdumerdijk. Ik speelde in mijn prille jeugdjaren met onder anderen Doortje Ablij, van de tand arts, Eric en Ingrid de Haas en nog een aantal kinderen, altijd op het voorpleintje van de tegenovergelegen kerk. Al is het lang gelegen, er kwamen veel goede her inneringen boven. Het zou het leuk zijn de genoemde mensen nog eens te ontmoeten. Wie weet. Harold Postma, Hengelo Nogmaals school 17 Bij het zien van de foto van school 17 in het artikel van Wim Bloemendaal kwa men bij mij de herinneringen weer boven. Wij woonden in de Sumatrastraat en in 1938 ging ik naar school 17, waar ik bij juf Van der Schaaf in de klas kwam. Verder waren er de juffen Noorda en Schaafsma. In de vierde klas kwam ik bij meester Van der Noord. De andere onderwijzers waren meester Rijpstra (bijgenaamd 'de Kiep') en meester Bron. Meester Bron was het hoofd van school 17 en ook de leider van het zangkoor Jong Excelsior. Mijn broer en ik moesten van onze ouders naar dit zangkoortje. Het stiekem 'drukken' was er niet bij, want meester Bron kwamen wij dagelijks tegen. In school 17 was een lokaal met het bordje 'slöid' op de deur. Ik begreep niet wat voor geheimzinnigs zich achter deze deur bevond. Later kwam ik er achter dat dit het handenarbeidlokaal was. Ik

Leovardia, 2000-2018 | 2010 | | pagina 33