Nieuws van Aed Levwerd 30 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Samenstelling bestuur Aed Levwerd Tijdens de Algemene Leden Vergadering op 2 juni jl. in de Koperen Tuin te Leeu warden hebben de aanwezige leden inge stemd met de voordracht van het bestuur om 4 nieuwe kandidaten te benoemen. Het bestuur is nu weer op 'oorlogssterkte' en heeft er veel zin in. De samenstelling van het bestuur is als volgt: Johan Dal stra, voorzitter; Saakje Zijlstra, penning meester; Leendert Plaisier, secretaris; Marloes Eskens, algemeen bestuurslid; Jorrit Holwerda, algemeen bestuurslid ledenadministratie; Anne Hoekstra, algemeen bestuurslid en Klaas Zandberg namens het HCL. Royale schenking Op 1 juni jl. is de onze vereniging verblijd met een royale schenking van 15.000 door de Stichting Vakantieverblijven Friesland. Het bestuur denkt nog na over het uitvoeren van een aantal ideeën en wensen met betrekking tot de cultuurhis torie van Leeuwarden. Aed Levwerd Pommeranten Pries voor voetbalman Hampie Bakker De Pommeranten Pries van Aed Levwerd is dit jaar toegekend aan Hampie Bakker, oud-voetballer van SC Leeuwarden en tot op de huidige dag actief als vrijwilliger bij Cambuur. Uit het juryrapport: 'Het Cam- Hampie Bakker krijgt de Pommeranten Pries opgespeld door Johan Dalstra buurstadion is voor de 78-jarige Bakker nog steeds zijn tweede thuis. Gedurende een lange reeks van jaren stond hij als jeugdcoördinator op de bres voor een goe de jeugdopleiding, de laatste jaren is hij onder anderen de gastheer die de scheids rechters ontvangt en erop toeziet dat het hen aan niets ontbreekt. Het is dan ook met volle overtuiging, dat Aed Levwerd Hampie Bakker voor zijn permanente bijdrage aan het Leeuwarder sportleven eert met de Pommeranten Pries 2010.' Het is de achtste keer dat de prijs wordt uitgereikt. Eerdere geëerden waren de familie Rauwerda (2003), dr. W. Walther Boer (2004), Han Janssen (2005), Pieter de Groot (2006), Jentsje Popma (2007), Geor ge Schweigmann (2008) en Sietske Inberg (2009). De jury van de Aed Levwerd Pom meranten Pries bestaat uit Gryt van Dui nen, Pieter de Groot en Tom Sandijck. Jeugdelftal van V.V. Leeuwarden tweede helft jaren '40. Zittend: Willem Jansen, Broer Soolsma, onbekend, Rinke Schaaf- sma, Jitse de Groot. Staand: Harm Wilkens, Hampie Bakker, Evert de Linde, Zwerver, Kees v.d. Lei, Simon Oberink Spegelspreuk In 2007 gaf Aed Levwerd het boek Spe gelspreuk van Lida Dijkstra uit als num mer 1 in de Aed Levwerd serie. Het boek is onlangs genomineerd voor de IBBY Honourlist. Eind februari kwam er een brief van het hoofdkantoor van de Inter national Board on Books for Young Peop le in Basel met 'Dear Publisher, First of all: congratulations! You are among the publishers whose recent work has been distinguished for excellence.' De officiële presentatie van de Honourlist zal zijn tij dens het IBBY congres in september in Santiago de Compostella Wereldwijd wordt de lijst verspreid. 'Ons' boek gaat mee naar boekenbeurzen in Japan, Amerika, Rusland. Een gewel dige eer voor schrijfster Lida Dijkstra, illustrator Roelof van der Schans En uit gever Aed Levwerd. De gemeente Leeuwarden maakt het mogelijk dat ons bestuurslid en bedenker van het boek, Saakje Zijlstra, mee gaat naar de officiële presentatie in Santiago de Compostella. Het project 'Jan W' Aed Levwerd werkt aan dit project samen met Hylke Tromp, Richard Bos en Char les Guthrie, Gooitsen Eenling van ROC Friese Poort en 'Wiltsje fan Peazens'. Als nummer 2 in de Aed Levwerd rige/ serie verschijnt er een publicatie met een cd. Hylke Tromp ontdekte een bijzondere gebeurtenis, die hem inspireerde tot het maken van een ballade over een stukje sociale geschiedenis in de Keetbuurt in de jaren '40 van de vorige eeuw. Op verzoek van Aed Levwerd schrijven Richard Bos en Charles Guthrie er het scenario voor en tekenen zij een stripverhaal over deze gebeurtenis. In de publicatie wordt de pianopar tij van de ballade opgenomen, terwijl de muziekgroep Wiltsje fan Peazens' deze zingt en speelt op de bijgevoegde cd. Geïn spireerd door de geschiedenis, de ballade en de strip maken studenten van ROC Friese Poort een toneelvoorstelling, die na de jaarwisseling vijftig keer op scho len voor voortgezet onderwijs in Friesland wordt gespeeld. Wilt u op de hoogte blijven van dit project, stuur u dan een mailtje naar: penningmeester@aedlevwerd.nl

Leovardia, 2000-2018 | 2010 | | pagina 32