37 De grens tussen Leeuwarden en Leeuwarderadeel bij het spoor, 1896. Bekijk de complete kaart op www.beeldbankleeuwarden.nl door 'WRK_1876_Overzicht' in te vullen in het zoekvenster Leeuwarden leeft Een vriend van mij, Henri Hendriksx, is amateurdichter. Hij heeft in 2004 het gedicht Leeuwarden leeft! geschreven. Ik vind het zelf een mooi gedicht: herkenbaar en helemaal van deze tijd. Ik wilde het de lezers van Leovardia niet onthouden. Leeuwarden leeft! Leeuwarden lacht, Leeuwarden wacht op de kansen die komen, dat is haar kracht Leeuwarden strijdt, Leeuwarden leidt haar dolende geesten door de loop van de tijd Leeuwarden prijst, Leeuwarden wijst de weg naar de plaatsen waar nieuwbouw verrijst Leeuwarden groeit, Leeuwarden snoeit haar takken en bladeren opdat ze altijd maar bloeit Leeuwarden snikt, Leeuwarden wikt en weegt haar besluiten voordat zij zich verslikt Leeuwarden juicht, Leeuwarden buigt voor de verliezer of winnaar, wat van klasse getuigt Leeuwarden gokt, Leeuwarden knokt door haar roerig verleden reeds gemazeld, gepokt Leeuwarden merkt, Leeuwarden werkt aan vooruitgang met daadkracht die door niets wordt beperkt Leeuwarden hoort, Leeuwarden scoort in ieders herinnering leeft Leeuwarden voort Leeuwarden brandt, Leeuwarden spant samen met anderen tegen de rest van het land Leeuwarden loopt, Leeuwarden hoopt opnieuw te bebouwen waar ooit werd gesloopt Leeuwarden geeuwt, Leeuwarden schreeuwt om niet door de rest te worden onderge sneeuwd Leeuwarden zweeft, Leeuwarden geeft wat ze krijgt van de mensen Leeuwarden leeft! Chris Okkema, Leeuwarden LA» it

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 39