Nieuws van Aed Levwerd 30 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Leden werven leden: Cadeaulidmaatschap In deze Leovardia vindt u een bon voor een cadeaulidmaatschap, waarmee u iemand kunt verrassen met het lidmaat schap van Aed Levwerd en de vereniging met een nieuw lid. Hij/zij ontvangt dan ons blad Leovardia 3x per jaar. Voor mini maal €18,- heeft u een leuk cadeautje voor het Sinterklaasfeest, de Kerstdagen, een verjaardag of zo maar als u iemand eens blij wilt maken. Aed Levwerd Pommeranten Pries 2011 Vast onderdeel van de jaarlijkse Algeme ne Ledenvergadering is de uitreiking van de Aed Levwerd Pommeranten Pries. Dit jaar werd Arie van der Wal, gastheer van Zalencentrum Tivoli in de Huizumerlaan te Leeuwarden de Pommerant. De jury bestond uit Pieter de Groot (voorzitter), Gryt van Duinen en Tom Sandijck. Een citaat uit het juryrapport: Gasthear fan ut enichste, langstbestaande partikuliere salesentrum in 'e stad, maar daarnaast belangebehartiger, adviseur, bestuurder, bemiddelaar, krisisbeswearder en aksy- foerder - ut binne foar oans as sjuery evensoafeule anbefelingen om Arie van der Wal met recht en reden de Pommeranten Pries 2011 toe te kennen. Aed Levwerd voorzitter Johan Dalstra speldde Arie van der Wal de pommerantespeld op het revers en Saakje Zijlstra overhandigde een prachtige bos bloemen. Het com plete juryrapport kunt u lezen op www. aedlevwerd.nl. Bezoek Asser Historische Vereniging Op zaterdag 28 mei jongstleden hadden we de Asser Historische Vereniging op tegenbezoek tijdens het Fries Straatfes tival. De leden werden ontvangen in het Stadhouderlijk Hof met een hartelijk wel komstwoord van wethouder Isabelle Diks. Klaas Zandberg verzorgde een lezing over de Friese Nassaus. Vervolgens zijn we door het feestgedruis naar de Nieuwestad gewandeld en daar in twee pramen gestapt voor een rondvaart door de grachten. Na een bezoek aan de schatkamer van het HCL hebben we het bezoek uit Assen met een hapje en een drankje afgesloten. WIEL WIEL is de naam van de Werkgroep Indu strieel Erfgoed Leeuwarden. De leden zijn druk bezig met het inventariseren van alles wat volgens hen tot het werkgebied van WIEL zou kunnen behoren. Naast oude bedrijfspanden zijn dat onder ande re de oude stoommachine uit de HTS, de collectie van Slijperij de Eestroom, oude café-interieurs, oude binnenvaartsche pen, briefhoofden van verdwenen of nog bestaande fabrieken, ijscokarren en hon denkarren, enzovoorts. De werkgroep gaat dit allemaal vastleg gen en hoopt in de loop van 2012 op de site van Aed Levwerd te laten zien wat er allemaal al is geïnventariseerd. Bestuurswisseling Marloes Eskens heeft zich per 1 juli teruggetrokken als bestuurslid van Aed Levwerd in verband met drukke werk zaamheden voor haar studie en het afstu deren. Jammer, maar uiteraard respecte ren wij dit. Wij danken Marloes voor wat ze voor Aed Levwerd heeft betekend en wensen haar veel succes met de afronding van de studie. Per 1 juli zal haar plaats worden ingenomen door Eddie Scholl. Hij krijgt als speciale taak de redactie van de Foto van de pommeranten met de kersverse pommerant 2010. Van links naar rechts: Hampie Bakker, Pieter de Groot, George Schweigmann, Sietske Ingberg-Mulder, Arie van der Wal en Auke Rauwerda

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 32