Nieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden 32 Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Peter Karstkarel als studiezaalmedewerker in het depot van het gemeentearchief aan de Grote Kerkstraat, 1970. Foto: Leeuwarder Courant beeld gegeven van met name de ontwik keling van de stad in de Middeleeuwen, die vooral door de grotere archeologische onderzoeken van de afgelopen 30 jaar goed in kaart is gebracht. Een boekje met een stadswandeling en fietstocht sluit aan bij het Steunpunt. De Oldehove 'vernieuwd' Op 1 juni is de Oldehove na een ingrij pende verbouwing weer geopend voor publiek. Een week eerder al was de naar oud-Frieslandbankdirekteur Jan Reinder Kuperus (1929-2011) vernoemde 'Kupe- ruslift' in de toren feestelijk in gebruik genomen en een boek gepresenteerd. Mede ter gelegenheid van Sint Vitusdag, de sterfdag van de beschermheilige van Leeuwarden en naamgever van de kerk 10 jaar HCL In het voorjaar van 2011 was het 10 jaar geleden dat het Gemeentearchief Leeu warden werd omgedoopt tot Historisch Centrum Leeuwarden. De mini-expositie Van stadsarchief tot HCL blikt niet alleen terug op het afgelopen decennium waarin het HCL zich ontwikkelde tot hèt erfgoed centrum voor de stad Leeuwarden, maar ook verder terug in de tijd. Terug naar de tijd dat het archief nog bewaard werd in een 16e eeuwse eikenhouten loketkast in het Leeuwarder stadhuis. Archivaris sen als Gerard Jacobus Voorda en Wopke Eekhoff werkten met de documenten uit die kast en legden in de 19e eeuw het fundament voor de rijke collecties van het HCL. Verwerving diacolectie Peter Karstkarel Dit voorjaar ontving het HCL van Peter Karstkarel, architectuurkenner en publi cist, circa 1200 door hem gemaakte dia's die betrekking hebben op de bebouwde omgeving van de huidige gemeenten Leeuwarden en Leeuwarderadeel. Op ter mijn komt het materiaal beschikbaar via www.beeldbankleeuwarden.nl. Archeologisch Steunpunt Leeuwarden Eind juni is het Archeologisch Steun punt Leeuwarden geopend op de vide van de publieksruimten van het HCL, een initiatief van gemeente en provincie in samenwerking met de werkgroep arche ologie van Aed Levwerd. Hier wordt een

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 34