33 van Oldehove, werd er op 15 juni een open dag met allerlei activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Inmiddels wordt de Oldehove weer druk bezocht door toeristen en andere belangstellenden. Het 'kraai ennest' op het dak van de toren is waar schijnlijk pas aan het eind van de zomer gereed. De Oldehove blijft open tot en met 23 oktober. Zaailandmanifestatie Ruim een jaar lang gaat het HCL in samenwerking met het Fries Museum, Aed Levwerd en anderen activiteiten organiseren over het Wilhelminaplein en omstreken. Dit plein, dat door de Liwwad- ders hardnekkig Zaailand wordt genoemd, maakt drastische veranderingen door. Vanaf 22 oktober, de Dag van de Leeuwar der Geschiedenis, is in het HCL een ten toonstelling te zien over de geschiedenis van deze omgeving. Het Zaailand met stedelijke schutterij omstreeks 1865. Foto: Eduard Fuchs Fototentoonstelling en boek over Cam- buur supporters Op initiatief van het HCL kreeg een aantal fotografen de opdracht Leeuwarden, haar inwoners én bezoekers op een eigenzinni ge manier vast te leggen. Dit jaar is Gitte Brugman aan de beurt met De achterban. Supporters van SC Cambuur. In boekvorm en in een expositie laat Brugman de fans zien in het stadion en in hun eigen huis. De expositie werd op 26 augustus geopend door Andries Ekhart, fonkelnieuw wethou der van onder andere Sportzaken en zelf ook groot Cambuurfan. De tentoonstelling loopt tot 21 oktober. Een selectie blijft tot begin volgend jaar hangen in de Hendrik ten Hoevezaal van het HCL.

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 35