Liwwadders, waar is dit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Leovdï^ Liwwadders, waar is dit 38 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Oplossingen voor 1 februari schriftelijk, onder vermelding van prijsvraag zenden naar Historisch Centrum Leeuwarden, Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of per e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl. Onder de goede inzendingen wordt een boekenbon van 15 verloot. Jacob van Essen, onze vaste fotograaf voor deze pagina, begaf zich voor de opdracht van het septembernummer naar de Twee- baksmarkt, waar zich op nummer 48a het mooie pakhuis met hijsbalk bevindt. Door dat het opvallende naastgelegen pand, bekend als 'de Utrecht' altijd veel aan dacht krijgt van monumentenliefhebbers, raakt de schoonheid van het pakhuis wel eens onderbelicht. In 1917 werd het gebouwd voor de far maceutische groothandel Grijpstra en de Hosson, zoals blijkt uit de in kleur aange brachte tekststenen in de zijmuur. Het was het Friese filiaal van het bedrijf dat zijn hoofdvestiging had in Groningen. De firma verliet het pand in 1977. Aan de linkerzijde bevond zich vroeger de bakkerij van Feenstra, De Soete Sui- kerbol. Het lot heeft als winnaars aangewezen Peter en Gonnie van der Waard uit Leeu warden, die wisten te vertellen dat het thans in gebruik is als kleuteropvang en een woonadres.

Leovardia, 2000-2018 | 2012 | | pagina 40