VÉRKlt hR ING- LiC0Vac^t^i»2 27 VöETffALVELCf- Illustraties uit de clubverslagen van 'De Zwervers' de gebroeders Ten Thije, Otto Jan, en later ook zijn iets jongere broer Hens. Piet deed nog niet mee, die was nog veel te klein. Allard, die het organiseren en leiden toen al in zijn bloed had, richtte in 1935 samen met Freddie Blitz en Sino van Gelder, bei den iets jonger dan Allard, de Rebellenclub De Zwarte Hand op naar het populaire boek Pietje Bel. Behalve die drie moch ten Otto Jan, even oud als ik, en Hens en Gerard ook meedoen. Freddie woonde wat verder op de Nieuwestad. De moeder van Freddie had een dameshoedenwinkel naast de voormalige winkel van Van der Velde. De ouders van Sino van Gelder hadden een servies-, galanterie- en speelgoedwinkel in het huis met de trapgevel tegenover het politiebureau op de Nieuwestad. Zaterdagmiddag was onze officiële club middag. Een van onze wensen was een tent te bezitten waarmee we naar buiten kon den trekken. Toen de gebroeders Holwerda een keer met een stevige dikke bamboestok van Ameland terugkwamen, die ze aan het strand hadden gevonden en er een oud kleed ter beschikking kwam, was onze har tenwens vervuld: we hadden een tent! Die tent hebben we voor het eerst opgezet toen wij met de club de spoorlijn verkenden bij Schenkenschans, aan de zuidkant van de Harlingertrekvaart bij de aftakking van de Zwette. Op de splitsing van de spoorlijn was een prachtig beschutte vallei met een meer tje. Een ideale plek om de tent neer te zet ten. Otto Jan probeerde een vlot te maken van riet, maar haalde helaas een nat pak. Gelukkig was het prima weer en hadden we dus een goede reden om een lekker vuur tje te stoken om zijn kleren te drogen. Een prachtige middag; de tijd vloog om. Ook de meisjes in de buurt wilden zo'n kamp wel eens meemaken, zodat we de vol gende zaterdagmiddag met een hele groep richting Schenkenschans liepen. Wie van de meisjes precies meegingen weet ik niet meer, maar het waren er veel. Ongetwij feld waren Corrie Holwerda, Annie de Jong van de kapper op Nieuwestad 35, Trees de Jong van de melkboer op nummer 31, Willy Landkroon van de Rieten Wereld op num mer 53 en Loesje Tammes van de kapper naast de familie Van Gelder, zeker van de partij. Wij kwamen allemaal erg voldaan weer thuis. Helaas waardeerden de ouders van de meisjes onze expeditie niet zo en kwam er jammer genoeg geen vervolg.

Leovardia, 2000-2018 | 2013 | | pagina 29