Nieuws van Aed Levwerd LiC0Vac^t^i»2 34 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Nieuwjaarsreceptie: hatstikkefol beregesellug Vrijdag 11 januari stroomde om 16.00 uur discotheek Fire, het voormalige politiebu reau op de Nieuwestad, vol met bezoekers voor de nieuwjaarsreceptie van Histo risch Leeuwarden. Even herleefden oude tijden toen de bezoekers in een lange rij op de trap en op de Nieuwestad stonden te wachten om bij de discotheek naar bin nen te kunnen. Tijdens de receptie werd de aftrap verricht voor de crowdfunding om de kaart van Johannes Sems uit 1603 in 3D te gaan uitvoeren. Al snel was het druk bij het inschrijfpunt om een gebouw, een pand, een poort of iets anders te adop teren. Bouw mee aan Leeuwarden in 3D: adopteer een pand Dit spectaculaire project van het HCL in samenwerking met Aed Levwerd is u vast niet ontgaan als u in Leeuwarden woont. Het project is uiteraard niet alleen voor Liwwadders maar ook voor alle leden van Aed Levwerd. U kunt nog meedoen. In deze Leovardia vindt u de aanmeldings- kaart met het incassoformulier. Wat kunt u adopteren? Enkele voor beelden: Herbergen (wat waren er veel. adelshuizen, stadsdelen, stadsgrachten of delen daarvan, straten, boten die in de grachten lagen, openbare secreten, molens op de bolwerken, kanonnen, bomen, een hooiberg etc. Alles binnen de stadsgrachten is te adopteren. Kijk ook eens op www.historischcentrumleeuwarden.nl voor inspiratie. U kunt daar ook zien wie al mee doen. U kunt het zo gek niet ver zinnen: mocht u desondanks niet weten wat u wilt adoteren: neem dan contact op het met HCL. De adoptietarieven zijn: €25, €50 en €100. Doet u mee dan wordt u onder andere uitgenodigd voor een special VIP-night in het HCL. 'SEMS in 3D' is onderdeel van de ten toonstelling Leeuwarden in de Gouden Eeuw, vanaf eind september te zien in het HCL. Op 1 juni 2013 sluit de aanmelding voor het project. Leovardia op Facebook Het tijdschrift Leovardia heeft sinds kort ook een officiële facebookpagina. Opmer kingen, aanvullingen, foto's, vragen en discussies zijn welkom. Een lange stoet van lokaal-historisch geïnteresseerden wist zijn weg weer te vinden naar de nieuwjaarsreceptie van Historisch Leeuwarden in Fire aan de Nieuwestad Foto: Nick Creutzburg Gebouwenkenner Henk Oly startte tijdens de nieuwjaarsreceptie zijn enthousiasmeringsoffensief ten behoeve van 'Bouw mee aan Leeuwarden in 3D', het eerste crowdfundingsproject van Aed Levwerd en HCL Foto: Nick Creutzburg

Leovardia, 2000-2018 | 2013 | | pagina 36