LcovoF^ust. iC 18 De huisnummers 32 t/m 44 aan de zuidzijde van de Boerhaavestraat in het midden van de jaren '50 een huurderscomité, ter behartiging van de belangen van vrijwel alle buurtbewoners. Het buurtcentrum werd gebouwd op de hoek van de speeltuin, die gaandeweg de jaren in verval raakte. Begin jaren zeven tig namen de buurtbewoners initiatief tot een renovatie, inclusief 'de Achterkant', een terrein tussen de huizen aan de Lin- naeusstraat, de Archipelweg, de Boer haavestraat en de Mathijsenstraat, een terrein met als voornaamste (onbedoelde) functie die van vuilstortplaats. Oorspron kelijk was het terrein bestemd als gemeen schappelijke tuin voor de omringende woningen, maar tot aanleg van die tuin is het nooit gekomen. De Stichting Internationale Werkkam pen SIW, met jonge mensen van allerlei nationaliteiten, hielp actief mee met het opknappen van de jarenlang verwaar loosde terreinen. Na het vertrek van de SIW verslapte het enthousiasme bij de buurtbewoners, mede door de diverse ver nielingen. Een belangrijke steunpilaar in het buurthuis was Johanna de Haan-Tiche laar, 'moeke De Haan', jarenlang beheer ster. Zij vereenzelvigde zich zozeer met de buurt, dat ze op een vraag naar haar favo riete TV-programma, de Frederik Ruys- show noemde! In 1986 werd het buurthuis omgedoopt in Cambuursterhoek, als gevolg van de fusie van De Oosthoek met het wijkcomité Ramstraat en omgeving. Dankbaar gebruik is gemaakt van de volgende publicaties: - Verslag van een verkennend onderzoek naar de gezins- en buurtsituatie in de Linnaeus- straat e.o., Stichting Friesland voor Maat schappelijk Werk, Leeuwarden, 1961; - Opbouwwerk in nieuwe wijken, Broekman, H., 1980; - Afbraak van nieuwbouw, Broekman, H. e.a., 1981; - De Linnaeusstraat e.o.; exploitatieprobleem naoorlogse woningen, Prak, N.L., 1985.

Leovardia, 2000-2018 | 2014 | | pagina 20