31 ene recept pure doping was, terwijl het andere leek op een toedieningschema hiervan. Ook dopingdeskundige Wim Mosterd kende weinig twijfel: 'Het was methyltestosteron en dat was toen en nu ook nog steeds een van de hardere dopingmiddelen. Op een van de recepten stond de naam van Rolink vermeld, de clubarts van Ajax, die tevens veel zwem sters onder zijn hoede had. Rolink hul digde het standpunt dat een arts per definitie geen doping kan toedienen. Ter wijl ik er van uit ga dat alle middelen, die worden gebruikt om de sportprestatie te bevorderen, onder doping gerangschikt kunnen worden.' Wat er in dit stadium in ieder geval bereikt werd, was dat Sieta nieuwe rede nen had aangedragen voor het instel len van een onafhankelijk en deskun dig onderzoek naar het bestaan en de omvang van enkele misstanden in de zwemsport, iets wat haar niet door een ieder in dank werd afgenomen. Erica Terpstra zei daarover in 2001 bij Andere Tijden Sport: 'Er werd in die periode een hoop vitriool over haar heen gestort, ter wijl iemand die juist de kat de bel aan bindt gesteund moet worden in haar acties. Ik heb haar gesteund in die tijd. Ik was en ik ben nog steeds fel tegen doping en ik vind het heel moedig van haar dat ze tot het einde heeft volgehou den. Je moet weten: ze was gewoon een zwemstertje, ze was geen advocaat of zo.' De KNZB probeert te schorsen Naast steun van Erica Terpstra en een aantal niet bij name genoemde zwem sters stond een aantal mensen uit de media achter Sieta Posthumus. Hierbo ven zagen we al de rol van Arie Kley- wegt, maar in Leeuwarden waren dat Eddy Evenhuis in zijn redactionele com mentaren in de Leeuwarder Courant en Jeanet Stuurop van dezelfde krant, die het interview ook plaatste. Evenhuis over de procedure: 'Als de KNZB direct met alle ernst op de twijfel van Posthu mus had gereageerd, een twijfel die ten tijde van de selectiewedstrijden voor Rome ook schriftelijk aan het officium van de bond was medegedeeld, dan zou zij deze ontwikkeling hebben voorkomen. Als het bestuur onmiddellijk de medi- Sieta Posthumus in haar element Eddy Evenhuis en zijn echtgenote in de peri ode dat hij Sieta Posthumus steunde in haar strijd tegen doping in de zwemsport In de tas van Marianne Heemskerk vond Sieta Posthumus de 'dopingrecepten' voorge schreven door dokter Rolink De Nederlandse Olympische estafetteploeg 1960. Van links naar rechts: Erica Terpstra Jopie TroostCockie Gastelaars en daarvoor Sieta Posthumus Collectie Sieta Posthumus De Nederlandse Olympische zwemploeg bij terugkomst op Schiphol. Erica Terpstra, door haar ouders begroet, bleef Sieta altijd steunen Fotocollectie Nationaal Archief sche commissie van de bond om advies had gevraagd, dan zouden de golven niet zo hoog zijn gegaan. Omdat Sieta Post humus vanuit de bond nooit enige reac tie op haar twijfel heeft gekregen, kon ze niet anders dan het te noemen in het interview met deze krant'. En: 'het is niet

Leovardia, 2000-2018 | 2014 | | pagina 33