Nieuws van Aed Levwerd 33 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Button met de Oldehove 'De Oldehove staat skeef. NOU EN?' vroeg de al weer bijna vier jaar geleden overle den stadskenner Hendrik ten Hoeve en hij liet van deze 'kent skele juh'-achtige opmerking buttons maken die hij kwistig uitdeelde. Aed Levwerd heeft de button nieuw leven ingeblazen in de hoop om met de button, dit maal in een andere kleur en een iets solidere uitvoering, de herinne ring aan Hendrik -die ook zoveel voor Aed Levwerd gedaan heeft- levend te houden. Aed Levwerd gebruikt de button als aardig weggevertje en bij ledenwerving. Leeuwarder Historische Reeks XI Naar aanleiding van de voltooiing en het uitbrengen van de inventaris op het oud archief van de stad werd op vrijdag 15 juni 2012 in het HCL een symposium gehouden onder de titel De magie van oude stukken. Over het belang van archief- zorg en historisch onderzoek voor de lokale gemeenschap. In de elfde aflevering van de Leeuwarder Historische Reeks, een uitgave van Aed Levwerd en het HCL, zijn de bijdragen voor dit symposium, soms in een wat aangepaste vorm, opge nomen. Leden ontvangen de bundel gratis bij deze Leovardia. 30 Leovardia's online De eerste 10 nummers van Leovardia zijn al enkele jaren via internet te raadplegen. Binnenkort komen er meer Leovardia's digitaal beschikbaar. Bouw mee aan Leeuwarden in 3D Dinsdag 10 september 2013 werd de Sems 3d-kaart gepresenteerd. Dit project, waar aan driekwart jaar gewerkt is, had als doel de prachtige stadsplattegrond uit 1603 om te werken tot een drie dimensionale kaart. Om het project mede te bekostigen was Aed Levwerd samen met het HCL een crowdfundingsactie gestart. Belangstel lenden konden objecten (huizen, kerken poorten, kanonnen, straten, grachten - in feite alles wat op de kaart te zien is) adopteren. De actie slaagde boven ver wachting; met een bedrag van meer dan 15.000 werd de doelstelling van 10.000 ruim overtroffen. Voor de gulle gevers was een feestelijke presentatie in het Natuur museum Fryslan georganiseerd die in het teken stond van de Gouden Eeuw. Het eerste exemplaar van de dvd met de kaart werd door Saakje Zijlstra, penningmees ter van Aed Levwerd, overhandigd aan Theo Jellema die als eerste een pand had geadopteerd. De zeer geslaagde avond stond onder leiding van Geart de Vries, directeur van het HCL en Aed Levwerd- voorzitter Johan Dalstra. De dvd is samen met het boekje Stadswandeling Leeuwar den. Sporen van de Gouden Eeuw te koop in onder andere het HCL (voor 7,50). Algemene Ledenvergadering De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering staat gepland op woensdag 9 april 2014. De locatie die we daar voor op het oog hebben is wederom Tivoli aan de Huizu- merlaan. Nadere informatie over bijvoor beeld de agenda en de aanvangstijden ont vangt u nog.

Leovardia, 2000-2018 | 2014 | | pagina 35