Nieuws van Aed Levwerd 32 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Groepsfoto van buurtbewoners en werklieden tijdens een renovatie van de Hollanderwijk in de jaren tachtig Smartphonewandeling Leeuwarden Topmonumenten Tijdens het Nationale Museumcongres in Leeuwarden zijn op vrijdag 10 oktober jongstleden de smartphonewandelingen Leeuwarden Topmonumenten van Aed Levwerd en 'Highlights Leeuwarden' van het HCL gelanceerd. De wandelingen zijn gratis beschikbaar voor iedere smartphone of ieder tablet. Tydens de wandeling luis tert de bezoeker naar verhalen er bekijkt afbeeldingen en films over de geschiedenis van Leeuwarden op locatie. De wandclin gen zijn te downloaden via de IZI-travel app in de Apple- of Google Play Store. Watje saeye, watje maeye Op zondag 26 oktober is in De Koperen Tuin hel boek Wal je saeye, wat je maeye gepresenteerd. Het eerste exemplaar is in ontvangst genomen door wethouder Isabelle Diks. In het boek, nummer 4 in de Aed Levwerd rige, staan 15 op gevelstenen geïnspireerde verhalen. In totaal werden 52 verhalen ingestuurd. De 15 prijswin nende verhalen werden geselecteerd door singer-songwriter Piter Wilkens, veellezer en panellid van De Wereld Draait Door Ronnie Terpstra en schrijver en verteller Mindert Wijnstra. Het boek is, inclusief een luister-cd, te koop voor 9,95. Hendrik ten Hoevepries Tijdens de Liwwadderdag wordt tevens de Hendrik ten Hoevepries uitgereikt. De prijs, die naar de in 2009 overleden stads- kenner Hendrik ten Hoeve is genoemd, is bestemd voor het in oude staat herstel len van particuliere gebouwen, onder delen van gebouwen of tuinen in de gemeente Leeuwarden. De prijs wordt toegekend door een deskundige jury (Ap Timmermans, Peter Walon en Andries Monna). U kunt de jury helpen door een suggestie te doen. Stuur een mailtje naar hendriktenhoevepries@aedlevwerd.nl. Liwwadderdag 2015: De Hollanderwijk Zondag 12 april 2015 wordt voor de zesde keer de Liwwadderdag georganiseerd. De dag wordt gehouden in Zalen Schaaf in de Brccdstraat van 14.00 tot 18.00 uur. Dit maal staat de Hollanderwijk centraal. De Hollanderwijk, ontworpen door de Leeu warder architect W.C. de Groot, bestaat in 2015 honderd jaar. De werkgroep en bewo ners zijn al geruime tijd bezig met de voor bereidingen. Algemene Ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering van Aed Levwerd staat gepland op 15 april. Meer informatie volgt binnenkort op www. aedlevwerd.nl.

Leovardia, 2000-2018 | 2015 | | pagina 34