4 t k gooiden vervoersproblemen hier roet in het eten. Ook een poging Emmer olifanten uit het plaatselijke Dierenpark in te huren liep op niets uit. Het inzetten van deze dieren zou volgens de directie teveel risico met zich meebrengen. Het partijverloop is niet bewaard gebleven. Van Vliet had ook in dit opzicht het zekere boven het onzekere verkozen en met de spe lers een bestaande prachtpartij uit de schaak geschiedenis ingestudeerd, een zeer verdedig baar geval van matchfixing dus. Slechts weinig toeschouwers zullen het bemerkt hebben. Dat de schaakuitvoering diepe indruk had gemaakt wordt ook wel bewezen door een ad vertentie uit de Leeuwarder Courant van 9 sep tember. Onder de kop 'Jolige Feestvreugde In Leeuwarden' valt te lezen: 'In de feestelijkheden klonk gisteren een noot die nog niet eerder gehoord was. Het was uitbundiger en joliger en het jolijt be reikte 's middags zijn hoogtepunt op de IJs baan, waar duizenden getuige waren van het levende schaakspel, dat een onvergetelijke herinnering zal blijven. De hele dag leek een aanloop naar dit moment toen de feest vreugde zijn uitdrukking vond in het fonke lende rood en het stille wit van de elkaar bestrijdende strijdgroepen.' En verder: 'Dichte hagen stonden om het schaakveld, waar de heer Van Vliet met zijn plechtige rijmpjes de strijd - volgens beproefd Frans recept - inleidde. Duizenden hebben - voor zover zij iets konden zien - genoten van het prachtige schouwspel. Kosten noch moeite waren gespaard. Zo waren bijvoorbeeld de costuums speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd. De deelnemers gaven zich alle moeite de strijd zo spectaculair en geestig mogelijk te maken en zij slaagden daarin ten volle.' Het november/decembernummer 1948 van het Tijdschrift van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond bevat een niet minder lovend ver slag, overigens wel van de hand van een lid van Philidor.^^ Het rode leger op de Noorderbrug Collectie Eddie Scholl

Leovardia, 2000-2018 | 2016 | | pagina 31