Nieuws van de Historische Vereniging Aed Levwerd Leovax2U.it Algemene ledenvergadering De Algemene ledenvergadering van 13 april jongstleden trok 118 leden naar het atrium van Natuurmuseum Fryslan aan het Schoen- makersperk. Femke Feddema, die reeds een half jaar in het bestuur heeft meegedraaid, werd in het bestuur gekozen. Verder werd besloten, met unanieme goedkeuring van de aanwezigen, het lidmaatschapsgeld met €2,50 te verhogen naar €22,50 per jaar. Henk Oly en Broor Adema (die twee maanden later zou overlijden) vertelden na de pauze over de (bouw) historie van het Sint Anthoon. Pommeranten Pries De Pommeranten Pries ging dit jaar naar Wobbe van Seijen, een markante Leeuwarder, die met name bekend is als muziekliefhebber en aanjager van tal van activiteiten in de stad. Van Seijen begon in het begin van de jaren '60 van de vorige eeuw zijn eigen platenzaak Bij de Put aan het gelijknamige pleintje in de stad, waar zijn vader al een boeken- en platenverzendhuis had. In 1969 verhuisde hij de zaak naar de Wirdumerdijk, waar het dé ontmoetingsplek werd voor muziekliefheb bers. In 1983 opende hij aan de overkant van de straat Sound Vision, gericht op punk en new-wave, terwijl Bij de Put meer rock geöri- enteerd was. Van Seijen is ook platenbaas met zijn labels Universe, waar hij vooral Friese bands op uitgeeft, en Sound Vision, dat belangrijk was voor de zogenaamde Friese Bries met punk en new-wave bands als Kobus Gaat Naar Appelscha en Pigmeat. Van dat laatste label is sinds de jaren '90 niets meer vernomen. Bij de Put deed Van Seijen in 1996 over aan zijn medewerker Harry van der Meer, nadat hij begin jaren '90 al gestopt was met Sound Visio. Maar sinds 2003 heeft hij weer een platen-, cd- en dvd-winkel, Black Market Music, aan de Voorstreek en runt hij een (in ternet) boekenuitgeverij Discovery Books, die zich voornamelijk richt op existentiële on derwerpen. Van Seijen was ook de initiatiefnemer tot de Museumhaven en voer een aantal jaren met eigen rondvaartboten door de provincie. Burgemeestersuitje Zaterdag 28 mei waren ruim 30 actieve leden van Aed Levwerd te gast bij burgemeester Bearn Bilker van Kollumerland c.a., voorma lig raadslid en wethouder van Leeuwarden. Na een lezing over en een rondleiding door Fogelsangh State in Veenklooster gebruikte het gezelschap de lunch in Kollum. Vervol gens stond een wandeling door Kollum (met Bilker als gids) op het programma, met een bezoek aan de gereformeerde kerk (met ori ginele plafondschildering van de Drachtster Dada-isten) en aan de voormalige dokters- woning met koetshuis aan de Voorstraat, al enige jaren het woonhuis van de Leeuwarder gemeentesecretaris Reindert Hoek. De dag werd afgesloten met een borrel in Warfster- molen. De deelnemers aan dit jaarlijks wisselende bezoek aan een oud-Leeuwarder bestuurder kunnen op een zeer geslaagde dag terugkijken Boek Leeuwarden in de Gouden Eeuw gepresenteerd Op 22 april is onder grote publieke belang stelling de Leeuwarder Historische Reeks XII met artikelen over Leeuwarden in de 17e eeuw gepresenteerd in het HCL. Na korte in leidingen van Yme Kuiper en Mirjam de Baar ontving prof. Willem Frijhoff uit handen van burgemeester Ferd Crone het eerste exem plaar. De Leeuwarder Historische Reeks is een uitgave van Aed Levwerd en het HCL. Winnaar 2016 van de Pommeranten Pries Wobbe van Seijen, geflankeerd door voorzitter Jorrit Hol- werda van Aed Levwerd (links) enjuryvoorzitter Piet Meerdink (rechts) Foto: Ad Fahner

Leovardia, 2000-2018 | 2016 | | pagina 36