Nieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden Open Joodse Huizen druk bezocht Mede door het zonovergoten weer is de tweede Leeuwarder editie van Open Joodse Huizen op 1 mei een doorslaand succes geworden. In Leeuwarden en een tiental an dere steden werden persoonlijke herdenkin gen georganiseerd in huizen en andere gebouwen van waaruit joodse bewoners tij- Elie Beerenborg (1891-1942) en echtgenote Sara Rozette (1893-1942) voor hun bakkerij Bij de Put 11. Eén van de vele foto's uit privébezit van weg gevoerde joodse stadsgenoten die in de jaren kort na de oorlog werden afgegeven bj de Joodse Gemeente en onlangs door voorzitter Ben Troostwjk werden overgedragen aan het Historisch Centrum Leeuwarden dens de Tweede Wereldoorlog zijn wegge voerd. Ruim 400 geïnteresseerden namen in de opengestelde panden (aan Bij de Put en omstreken) kennis van verhalen over vroegere bewoners, van Jiddische muziek en van meer sporen van joods leven. Het evene ment werd georganiseerd door het Joods Cul tureel Kwartier Amsterdam in samenwerking met lokale partners. In het HCL was onder meer een vitrine te bekijken met foto's en andere documenten van Joodse Leeuwarders uit de periode 1939-1943. Uitreiking Eekhoffprijs aan Henk Oly Henk Oly kreeg op 19 mei uit handen van wethouder Sjoerd Feitsma de Wopke Eekhoff- prijs van de gemeente Leeuwarden uitgereikt. Deze prijs voor de beste bijdrage aan lokaal historisch onderzoek over de afgelopen jaren kreeg Oly voor zijn gehele oeuvre. Henk Oly heeft de afgelopen jaren veel belangrijke ken nis opgebouwd op het gebied van straat- en huisnamen en over uiteenlopende gebouwen in Leeuwarden. Zijn onderzoek mondde uit in een flink aantal publicaties, onder meer in Leovardia. 'Oly weet zijn research te plaatsen in bredere culturele en sociaal-economische kaders', aldus het juryrapport. Gedicht Oldehove Erika De Stercke uit Gent trad op 15 juni met andere dichters op in de Oldehove tijdens de Henk Oly in 2015 in actie als stadsgids Foto: Ruben van Vliet

Leovardia, 2000-2018 | 2016 | | pagina 37