36 jaarlijkse Sint Vitus poëzieavond. Ze droeg daar het onderstaande gedicht voor: Oldehove De toren van Leeuwarden. Hij slokt het licht op, werpt het achter zich uit, hels zwiepend bij noorderwind. Of langzaam wanneer de warmte op straatstenen gloeit. Waar de grond werd opgehoogd, wankelden architecturale berekeningen. Een werk van jaren. De muren neigen naar de aarde. Verankerd, de funderingen voor eeuwen dragen gestadig het scheve gewicht. het Jaar-verkiezing. Het publiek mag dan kiezen welke foto of ander document zij het meest interessant vindt. Ook het HCL doet weer mee met een bij het thema 'Grenzen' passend stuk. Op de nominatie staat de hier onder afgebeelde foto van een interland rug bywedstrijd op de sportvelden bij de Wil- helminabaan in het voorjaar van 1916. Daarmee is deze foto één van de oudste af beeldingen van rugby in Nederland. De deel nemende teams werden gevormd uit in Groningen geïnterneerde Engelse en Schotse militairen. Het zogenaamde Engelse kamp in Leeuwarden moest nog worden gebouwd. Zie de website van het HCL als u wilt stemmen op dit Stuk van het Jaar. De toren van Leeuwarden, uniek in zijn soort, herkenbaar van ver, waakt over het dagelijkse leven. Rugbywedstrijd van Engelse en Schotse geïnterneerden in 1916 Wat jullie nog niet wisten, ik hoorde het van de kerkuilen is dat hij wil verder buigen, om te concurreren met zijn collega uit Pisa. Manifestatie Lourens Alma Tadema In oktober gaat de prestigieuze tentoonstelling met werk van schilder Alma Tadema van start in het Fries Museum. Ook het HCL doet mee aan deze manifestatie door het uitbrengen van een stadswandelboekje, want hoewel hij in Dronrijp geboren is in 1836 en op latere leeftijd carrière gemaakt heeft in Londen, is Alma Tadema toch te beschouwen als een Leeuwar der. Hij woonde gedurende zijn jeugdjaren in Leeuwarden: Uniabuurt 8 (Café De Ossekop) van 1838 tot 1843, Blokhuisplein 18 tot 1848 en Weaze 29 tot 1859. Op dat laatste adres woonde hij maar af en toe; vanaf 1852 volgde hij een studie in Antwerpen. Stuk van het Jaar Tijdens de Maand van de Geschiedenis in ok tober is er weer de (bijna) jaarlijkse Stuk van

Leovardia, 2000-2018 | 2016 | | pagina 38