V I -ï JidL fedï77te.nl dc fort 72 rit /Ztiffe. TTtnyLf Ls kef Lcovo.'in} LA.il Friesland, te Leeuwarden gastvrij ontvangen. Hij werd benoemd tot kamerheer van Z.H. de Prins en H.H. de Prinses.' Als ik het goed heb, gaat het hier om Henrik Casimir II van Nas- sau-Dietz en Henriette Amalia van Anhalt- Dessau. 'Op 7 Januari 1692 kreeg hij den rang van kapitein; 26 mei 1693 werd hij majoor in het Regiment Nassau-Friesland (Gardes van den Stadhouder).' Op 29 maart 1695 trouwde Paul met markie zin Elizabeth Boubers de Bernatre, geboren op 1 juni 1669 te Abbeville in Picardië. Zij trouw den in de Waalse Kerk hier in Leeuwarden. Volgens het boek werd Elizabeth hofdame van H.H. de Prinses. Paul en Elizabeth kregen samen acht kinde ren: vijf dochters en drie zonen. Van deze drie zonen heeft alleen de jongste de familienaam voortgezet, omdat hij de enige was die ook zonen kreeg. Toch maak ik eerst een uitstapje naar de oudste zoon, omdat hij de veroorzaker is van mijn speurtocht. Henri Marius Brunet de Rochebrune Deze oudste zoon is Henri Marius Brunet de Rochebrune. Geboren in Leeuwarden op 8 fe bruari 1697 en gedoopt op 11 februari 1697 in de Waalse kerk. 'Hij behoorde tot den staf van officieren van het Regiment Oranje-Friesland.' Het is deze zoon die trouwde met Juliana Lucia van Doys van Dekema State. Zij trouw den in 1723 en Henri stierf in 1732. Een schil derij van hem is in het bezit van het Fries Museum en Juliana Lucia's schilderij, waarop zij staat afgebeeld samen met haar dochter Elisabeth Maria Brunet de Rochebrune, hangt dus ook nu nog in Dekema State; en dat is weer het portret dat mij aan deze speurtocht zette. Zoals ik al schreef; van de acht kinderen van Paul en Elizabeth heeft alleen het jongste kind de familienaam voortgezet: Jacques Théodore Brunet de Rochebrune (1709-1775). 'Hij werd 7 Februari 1709 te Dalhem bij Luik geboren en is de eerste stamhouder van de familie, die vanaf zijn geboorte Nederlander is geweest, daar zijn ouders het Nederlandse staatsburger schap verkregen hadden. Jacques Theo dore heeft een zuiver militaire loopbaan gehad. Op 25 april 1724, op 15-jarigen leeftijd werd hij benoemd tot vaandrig in het Re giment Oranje-Friesland. Achtereenvolgend werd hij luitenant capitein-luitenant en 18 september 1747 capitein.' Jacques Théodore trouwde op 23 mei 1730 te Emden met Barbara Judith Robert en overleed op 7 september 1775 op het fort Isabelle bij 's-Hertogenbosch. 'Jacques en Barbara kregen 7 kinderen, die, hoewel geboren Nederlanders, in wezen zuiver Franschen waren.' Ook nu weer was er maar een zoon die de familielijn voortzette: het tweede kind Paul Théodore Brunet de Rochebrune, geboren 4 september 1740 te Emden. 'Paul Théodore heeft evenals zijn vader en grootvader een militaire loop baan gehad, maar in tegenstelling met deze voorouders was hij niet bij de landmacht, maar bij de zeemacht. Reeds op 22-jarigen leeftijd, 12 oktober 1762 werd hij aangesteld als Oppercommandeur van een oorlogsschip der Admiraliteit van Amsterdam.' Paul Théodore trouwde op 20 september 1771 met Catharina Maria Rosenboom, een lid van een 'zeer aanzienlijke Nederlandse fami lie'. 'Zij is slechts 6 jaar met hem gehuwd ge weest, uit welk huwelijk 5 kinderen werden geboren. De jongste kwam ruim een half jaar na den dood van den vader ter wereld.' Paul Théodore stierf op 37-jarige leeftijd in 1777 'op een buitenplaats van zijn schoonvader op Texel'. Het wordt eentonig, maar ook nu weer zette maar een kind de familielijn voort: Carel Lo- dewijk Brunet de Rochebrune (Wageningen 29 januari 1774 - Breda 22 april 1851). Carel Lodewijk Brunet de Rochebrune Ook Carel Lodewijk begon zijn militaire loop baan als cadet bij het Lijfregiment Oranje Friesland en eindigde zijn loopbaan als A /*va >r Jj ff ilH/AC&L cl Inschrijving op 29 maart 1695 van het huwelijk van Paul Brunet de Rochebrune en Markiezin Elizabeth Boubers de Bernatre in het trouwregister van de Waals Gereformeerde Gemeente van Leeuwarden

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 26