S meers. 6.v r- iMr nei Lcovo.'in} LA.il Juliana Lucia Doys (1701 - 1738), geportretteerd door onbekende schilder Collectie Dekema State, Jelsum beth Helbach werden 3 zonen geboren, die mannelijke nakomelingen hebben voortge bracht en die het geslacht hebben voortgezet.' Dit zijn Karel, Willem Paulus Jules en Dirk Fre- derik Jules Gabriël. Eindelijk krijg ik het antwoord op de vraag waar ik naar zocht: zijn die Brunet de Roche- brunes uit Leeuwarden familie van mij? Het antwoord is ja. Ik stam in een rechtstreekse lijn af van Paul Brunet de Rochebrune die vanuit La Rochelle vluchtte naar Leeuwarden. Mijn familie behoort tot wat in het boekwerk genoemd wordt de Karel-tak (naast de Willem en Dirk-tak), de oudste zoon van Willem Pau- /0«"« lus en Juliana. Karel Brunet de Rochebrune is een van de vier kinderen van Willem Paulus en Juliana, die wel in Nederlands-Indië is geboren (Sema- rang 1831 - Semarang 1902). Hij trouwde met Anna Elizabeth Wilhelmina Cornelia Siebel (Elberfeld 1839 - Den Haag 1926). Zij kregen samen zes kinderen. Hoewel het boek minder scherp is over de Karel-tak (de schrijver is van de Dirk- of Wil lem-tak) blijkt dat Karel en Anna naar Neder- lands-Indië terug zijn gegaan; immers hun eerste twee kinderen zijn in Nijmegen gebo ren, de laatste vier in Nederlands-Indië en Karel is uiteindelijk overleden in Semarang. Mijn overgrootvader Het tweede kind van Karel en Anna is mijn overgrootvader: Jules Louis Gabriel Brunet de Rochebrune (Nijmegen 1862 - Malang (Oost- Java) 1934). Mijn overgrootvader werkte bij de Nederlands-Indische Spoorwegmaatschappij (opgericht in augustus 1863 in Semarang). Hij en mijn overgrootmoeder (Johanna Annette Kroese, Buitenzorg 1872 - Malang 1954) zijn in 1897 in Bandung getrouwd. Mijn overgroot vader en -moeder hebben later (na afronding van de carrière van Jules Louis bij de spoorwe gen) in Malang en in Surabaya drie hotels op gezet en tot een succes gemaakt. Zij hebben samen twee dochters gekregen, Julie Annette (geboren in Semarang) en mijn oma Augusta Louise Brunet de Rochebrune (Bandung 1900 - Malang 1938). Mijn oma Inschrijving op 11 februari 1697 van Henri Marius Brunet de Rochebrune in het doopregister van de Waals Gereformeerde Gemeente van Leeuwarden De ingang van de Rochebrunesteeg links van het pand Grote Kerkstraat 10 Augusta Louise is vervolgens getrouwd met Pierre Charles Looten (Utrecht 1891 - Malang 1933). Hij was eerst administrateur op een theeplantage op Oost-Java, maar vanwege de depressie ging hij werken in de hotels van zijn schoonouders in Malang. Tot slot, om het verhaal af te ronden: zij kre gen twee kinderen: mijn oom Jules (Charles Pierre) en mijn moeder Marquerite Annette. Mijn moeder trouwde in 1950 met mijn Twentse vader en in 1957 moesten mijn vader en moeder uit Indonesië vertrekken, samen met mij en mijn broers. De cirkel is rond in Leeuwarden Via mijn oma Augusta Louise Brunet de Ro- chebrune, mijn moeder Marquerite Annette Looten en tenslotte mijzelf (Anna Louise) is de cirkel rond gemaakt. Ik stam in een rechte lijn af van Paul Brunet de Rochebrune. Paul, die Frankrijk moest verlaten om zijn geloof, kwam goed terecht in Leeuwarden. En ik, die ook mijn geboorteland moest verlaten, ben uitein delijk ook goed in Leeuwarden terecht geko men. De cirkel is hiermee rond...

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 28