Lcovo-'in} LA.il ten de tijd mee van de Hoela Hoep en de Twist. We hielden Miss-Nederlanden wed strijden (Truusje Ruba!) en rock 'n' roll wed- stijden. Jan Efdé en Trees (de ouders van zangeres Elly May) kwamen als kampioenen in Frysk en Frij met foto. Een lastig stelletje 'boertjes van buten' werd van de trap gedon derd. Op een zaterdagavond viel de electriciteit in ons deel van de stad uit. Wat een paniek. Geen licht, geen geluid en een stampvolle zaal. Alle Eisma trouwde met Ali Wagenaar. Wil lem Lenger en Roelie Liemburg werden full- prof barkeeper. Wie waren nog meer medewerker in de bovenzaal? Oege Feitsma, Piet en Thijs Bootsma, Nico Drijffiout, Jan de Boer, Herman Onderstijn, Thijs Roersma (reserve discjockey). Wie waren prominente gasten? Gerrit Jan Faber, Cor Boonstra, zigeu nerkoning Koko Petalo en Rudi Carell, die danste met Joke Pragt. We kregen nieuwe geluidsapparatuur en er werd een discobar met twee draaitafels geïn stalleerd. Een bandrecorder deed zijn intrede. Onze verzameling 45-toerenplaatjes was enorm. Er was geen nee te koop. Pop- en rock 'n' roll-avonden werden een enkele keer afge wisseld met serieuze jazzavonden. We vierden Sfeerimpressie van een Rock&Roll-avond in 1953 op de bovenzaal van Café De Nederlanden Collectie Henk de Jonge De dixielandjazzband The Blue Stars, onder lei ding van Eddy van der Lei, trad vanaf 1956 regel matig op als huisorkest in Café De Nederlanden. Links pianist Thijs Roersma (1940-1994) Collectie Henk de Jonge 'op onze wijze' carnaval en een 'Kerstnacht met diner'. Uiteraard hadden we ook een sok- kenbal. En dan de annecdotes... De populaire barkeeper Roelie Liemburg werd uitgedaagd naar een meisjesfilm te gaan en ging met 15 vriendinnen naar een film over keizerin Sissie. Arm in arm over het Zaailand, links acht en rechts zeven meiden. Hahn im Korb. We wilden de nacht van oud- op nieuwjaar op onze wijze vieren, maar kregen geen ge meentelijke toestemming. Jaren later kwam de gemeente met het idee om in de Frieslandhal een oud- en nieuwfeest te organiseren. Plagi aat van ons (mijn) idee. Voortschrijdend in zicht noemden ze dat. Op een 5 december kwam Nol Bisschop (toe passelijke naam), niet al te nuchter, zeg maar sm..., als Sinterklaas opdraven. Wat een bende. Joke Pragt moest bij hem op de knie en al haar zonden opbiechten. De mode: jongens leder en vetkuiven, meis jes in petticoat. Van welk meisje bleef de petti coat tijdens rock 'n' roll aan de kroonlampen haken en scheurde in stukken?

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 32