LeoVdlr^ LA.il Henk de Jonge in actie als DJ. Links Gea Eisma Collectie Henk de Jonge Ypie van der Hoek vraagt een verzoeknummer aan Collectie Henk de Jonge Welk meisje begon eens vreselijk te janken toen haar 'liefde' het met een andere aan legde? Vreselijk om aan te zien, want op de dansvloer was het wel eens een seksueel geworstel. Afijn, ze werd door de hele zaal getroost. De aanstaande schoonmoeder van Jan Schaafsma, op de avond voor zijn huwelijk op zoek naar Jan, vond hem niet. Hij zat achter de bar verstopt. Een keer steeg uit een hoek van de zaal een enorm gejuich op. Er werd daar gedobbeld en per ongeluk waren de dobbelstenen in het decolleté van een 'dame' (er kwam ook wel eens volk van minder allooi binnen) terecht gekomen. Een van de heren haalde ze met zijn enorme grijpstuivers weer tevoorschijn. Dat dit zich nog enige malen herhaalde, laat zich begrijpen. Het definitieve einde Maar de tijd en de concurrentie stonden niet stil. De Leeuwarder Gemeenschap (gemeente en subsidie) organiseerde massale dansavon den in de Beurs. De Harmonie opende een nieuwe zaal en in Zalen Schaaf waren weer regelmatig dansavonden. In maart 1962 stopte ondergetekende als discjockey om zijn aandacht op zijn werk, vrouw (Karin uit Duitsland, ook opgedaan in De Nederlanden) en kinderen te richten. Hotel Amicitia kwam met Club 300, en La Bella in de Grote Hoogstraat en Vat '69 op de Nieuwestad werden grote concurrenten. In middels was De Nederlanden in andere han den overgegaan. Exploitant Van der Meer stopte met dansavonden en enkele jaren later deed de gelegenheid zich voor het hele com plex van de hand te doen aan de Friesland Bank. Het werd afgebroken en er volgde nieuwbouw. Toen draaiden daar de computers de dagafschriften. In 1986, 1991 en 1995 werden in Zalen Schaaf voor meer dan uitverkochte zalen reünies van De Nederlanden gehouden. In het Historisch Centrum Leeuwarden zijn sinds kort gedenkboeken daarvan met vele foto's ter inzage.

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 33