Nieuws van de Historische Vereniging Aed Levwerd Lcovo.'in} LA.il 34 Open Monumentendag Open Monumentendag Leeuwarden stond in 2016 in het teken van industrieel erfgoed. Maar liefst 3800 bezoekers namen zaterdag 10 september een kijkje in de opengestelde panden. Wethouder Sjoerd Feitsma opende de dag in de Blokhuispoort. Op de woensdag avond voorafgaande aan de Open Monu mentendag hield Piet van der Wal een korte lezing over industrieel erfgoed in Leeuwar den. De bijbehorende publicatie Stadswandel ing en fietstocht Leeuwarden, Sporen van een industrieel verleden is onder andere te koop bij het HCL. Dag van de Leeuwarder Archeologie Op zondag 16 oktober vond de Dag van de Leeuwarder Archeologie plaats in en rondom het HCL. Leden van de Werkgroep Archeolo gie van Aed Levwerd verzorgden rondleidin gen in het Archeologisch Steunpunt. Daarnaast waren er verschillende kinder activiteiten, werden er stadswandelingen verzorgd en was buiten een Vikingenkamp ingericht. De belangstelling was met ruim 400 bezoekers boven verwachting. Nacht van de Leeuwarder Geschiedenis Met de Nacht van de Leeuwarder Geschiede nis werd aangehaakt bij de landelijke Nacht van de Nacht en de Maand van de Geschiede nis. Op de Oude Begraafplaats aan de Span jaardslaan werden verhalen verteld door Anne Feddema en vanuit het HCL voerden stadswandelingen langs historische horeca. Ook de Oldehove, de Dominicuskerk, het Pier Pander Museum en Museum De Grutters- winkel waren voor deze gelegenheid opengesteld. Het HCL trok ongeveer 350 be zoekers, de Oldehove meer dan 1000. Boek Aed Levwerd op lijst met bijzon dere jeugdliteratuur Het door Aed Levwerd en Wijdemeer uit gegeven boek Het meisje met de rode paraplu is opgenomen in de internationale White Ravens lijst met bijzondere kinder- en jeugd literatuur. In deze lijst zijn dit jaar 200 kinderboeken opgenomen, waarvan negen Nederlandstalig en één Friestalig. Nieuwe website De huidige website van Aed Levwerd voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De nieuwe website moet gemakkelijker zijn te gebruiken via smartphone en tablet. Ook komt er meer ruimte voor informatie van de werkgroepen. Bestuurslid Femke Feddema heeft de taak op zich genomen om dit project te begeleiden. Het ontwerp en onderhoud is in handen van Lautenbag Reclame. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op 5 januari hopen we de nieuwe website te lanceren. De nieuwe maquette van de oudste boerderij op de Oldehoveterp was een van de trekkers op de Dag van de Leeuwarder Archeologie. De maquette is onderdeel van het Archeologisch Steunpunt in het HCL Foto: Ad Fahner

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 36