Nieuws van de Historische Vereniging Aed Levwerd Leov&r^ LA.il 34 - Nieuwjaarsborrel Donderdag 5 januari vormde de nieuwjaarsborrel van HCL (dit keer de hoofdorganisator), Monu mentenzorg Archeologie en Aed Levwerd de start van het nieuwe jaar voor historieminnend Leeuwarden. De borrel, gehouden in het gere noveerde cellencomplex H in de Blokhuispoort, werd druk bezocht. De grote opkomst bewijst dat de interesse in de geschiedenis van Leeuwarden springlevend is. Nieuwe website Sinds 5 januari is de nieuwe web site van Aed Levwerd online. Be stuurslid Femke Feddema fungeer de als trekker van dit project. Samen met Lautenbag Reclame is een overzichtelijke site ontwikkeld. De website is gemakkelijk in ge bruik en heeft een goede weergave op smartphones en tablets. De in formatie is door Pieter v.d. Ende opgeschoond en bijgewerkt. Open Monumentendag 2017 Open Monumentendag Leeuwarden staat dit jaar in het teken van archi tect Piet de Vries (1897-1992). In 1924 vestigde De Vries zich als zelf standig architect in Leeuwarden. In die stad, maar ook ver daarbuiten, heeft hij panden in Amsterdamse en Delftse Schoolstijl ontworpen. Beeldbepalende ontwerpen van De Vries in Leeuwarden zijn onder andere Druifstreek 63 uit 1932, zijn eigen woonhuis en atelier, en Ruiterskwartier 111 uit 1936. In september dit jaar komen HCL en Tresoar met een dubbeltentoon stelling over respectievelijk het Leeuwarder en het Friese werk van De Vries. Tevens brengt Stichting Piet de Vries een overzichtswerk in boekvorm uit. - Aed Levwerd Aed Levwerd Impressie nieuwjaarsborrel, 5 januari 2017. Foto: Ad Fahner Screenshot detail startpagina nieuwe website Aed Levwerd

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 36