Nieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden Sjoerd Andringa overleden De Leeuwarder persfotograaf Sjoerd Andringa is op 5 februari op 95-jarige leeftijd overle den. Andringa was een van de belangrijkste naoorlogse fotografen van Friesland. An dringa was vooral bekend als fotograaf van het Friesch Dagblad. Hij werkte er van 1950 tot 1983. Dat hij daarnaast ook tekenaar en schilder was, is minder bekend. Hij was met zijn alpinopet en vlinderstrik een markante verschijning in stad en provincie. Eind 2011 werd de hele collectie van Andringa overge dragen aan het HCL en Tresoar. In beide in stellingen was in 2015 een dubbeltentoon stelling van zijn werk te zien. Er wordt nog druk gewerkt aan de digitalisering van het negatievenarchief van Andringa. Sjoerd Andringa (1921-2017) Bijzondere aanwinst: aquarel Hendrik ten Hoeve Begin dit jaar werd het HCL blij verrast met de schenking van twee portretten van de in 2009 overleden Leeuwarden-kenner Hendrik ten Hoeve. De Groningse kunstenares Hannie Damen vereeuwigde Hendrik vlak voor zijn overlijden. De potloodtekening hangt inmid dels in de Hendrik ten Hoevezaal van het HCL. Hendrik ten Hoeve (1945-2009) DNA Leeuwarden HCL en DNA Leeuwarden verzamelen en vertellen samen de verhalen van Leeuwarders in het Lan fan taal tijdens LF2018. Het HCL richt dan een paviljoen in over de taal en identiteit van de Leeuwarders. Heden, verleden en toekomst komen hier samen. DNA Leeuwarden bouwt aan een groot kunst werk in het Stadskantoor. Iedere Leeuwarder kan nu al meehelpen door een buisje te vullen met iets persoonlijks, oftewel DNA. Denk bijvoorbeeld aan een foto, een gedicht, of iets anders waar een band met Leeuwarden uit blijkt. De verhalen bij de buisjes worden bewaard voor de toekomst. Deze digitale gegevens zullen worden ondergebracht in de archieven van het HCL. Kijk voor meer informatie en inspiratie op: www.dnalwd2018.nl. Gezocht: torenwachters Oldehove Wij zoeken enthousiaste vrijwilligers, die één of twee middagen per week de Oldehove wil len bemensen. U bent gastvrij, trots op de stad, en u heeft enige kennis van de Leeuwar der geschiedenis en/of bereidheid die te verkrijgen. U bent bij voorkeur meertalig, bezit teamgeest en bent goed ter been. Uw be loning: betrokkenheid bij een bijzonder mo nument van de stad en leuke ontmoetingen met mensen van over de hele wereld. Belang stelling? Meld het bij de balie van het HCL of via historischcentrum@leeuwarden.nl. Leeuwarden in de jaren zeventig: boek en tentoonstelling Eind maart verscheen bij uitgeverij Het Nieuwe Kanaal in samenwerking met het HCL het boek Leeuwarden in de jaren zeventig, met foto's van Paul Janssen (1946-2009). Leeuwar denkenner Leendert Plaisier verzorgde de bij schriften en Wiebe Pennewaard, Paul's latere collega bij de Leeuwarder Courant en met hem bevriend, schreef een pakkende inleiding over het werk van deze aimabele fotograaf, die zo'n scherp oog had voor het kwetsbare. Janssen had een grote interesse in met name model vliegtuigen, beeldend kunstenaars en het stadsleven. In Leeuwarden legde hij onder meer protestacties, de kraakbeweging en raamprostitutie vast. Na zijn overlijden werd de collectie met duizenden foto's en negatieven ondergebracht bij het HCL. Hier is vanaf eind maart een expositie te zien met foto's van Janssen uit de seventies. Voorzijde van het boek Leeuwarden in de jaren zeventig

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 37