LeoVrt-'r^iA.M, 38 Dokter Maas kwam een keer op huisbezoek. De radio stond aan en zond op dat moment klassieke muziek uit: je had toen maar twee zenders, Hilversum I en II, en alle genres waren daarop dus aanwezig. Mijn moeder had niets met die 'zware muziek' en zette de radio(distributie) meteen uit, ook uit beleefd heid. 'Zet maar weer aan', beval dokter Maas, 'Ik vind dat mooi.' Braaf zette mijn moeder de muziek weer aan. Dokter was een persoonlijk heid met gezag en was kundig. We hebben het later nog vaak over haar gehad. We misten haar erg in het begin. Rest mij nog u te melden dat ik Leovardia met heel veel plezier lees. Herman Gallé, Britsum Nostalgie Wist u dat er voor de Leeuwarder Oud-Indi sche wijk Insulinde door Abe Brouwer een lied is gemaakt in 1946? We drukken het hier af, misschien herkent u het nog. Ja, misschien zingt u het nog wel eens. Sadi en Theo Huitenga-van der Heide, Leeuwarden wijze: Gymnastenlied In 't oosten der stad daar lag vroeger een land, Dat zat vol met kikkers, met modder en zand, Men ging er toen bouwen en 't heeft lang ge duurd, Maar eind'lijk toen lag daar de Indische buurt. En iedereen wilde daar evengraag heen, De een kwam getrouwd en de ander alleen, De straten die droegen een Indische naam, En wij noemen dat 'Insulinde' tezaam. De menschen bewoonden een rustig tehuis, Men vond er geen rijken, maar ook geen ge spuis, Ze deden hun werk met pleizier en met moed, Men werd er niet rijk, maar men had het er goed, De vrouwen die waren er schoon als de brand, Men hoorde er nimmer van ruzie en schand', De kinderen speelden op straat en op 't plein, En alles was keurig in orde en rein. Toen kwam de vijand en 't mooie ging heen, De eene dook onder en de and're verdween, De vijand die jaagde de mensch voor zich uit, En Duitschland en Drenthe dat was het be sluit, De vrouwen die werden er zenuwziek van, De een mist een zoon en de and're haar man, De kinderen groeiden in 't wildeweg op En de Indische buurt stond kompleet op z'n kop. Maar nu is 't vrede, nu zijn we weer vrij, De mannen zijn thuis en de vrouwen weer blij. Nu allen te samen de draden bestuurd, Aan 't werk voor de opbouw van d'Indische buurt, Een feest voor de ouders, een feest voor het kind, En dat ons te zamen eendrachtig verbind Tot een blijde leuze van man en van vrouw, Ons mooi 'Insulinde' wij blijven getrouw. Bevrijdingsoptocht in de Insulindestraat

Leovardia, 2000-2018 | 2017 | | pagina 40