Afscheid van Tivoli in Huizum Op 1 april 2017 sloot Café-Zalencen trum Tivoli in Huizum definitief haar deuren, waarmee een einde kwam aan bijna 150 jaar horecage- schiedenis. Ooit sierde de naam van graango din Ceres het etablissement, totdat - na een kort intermezzo als caseïnefabriek tussen 1917 en 1924 - het café door de toenmalige eige naar nieuw leven werd ingeblazen als Café Tivoli, genoemd naar een legendarisch speel- park in Kopenhagen. Na diverse eigenaarswisselingen, werd Arie van der Wal - reeds vanaf 1973 bij het bedrijf betrokken - in 1980 de nieuwe uitbater. Van meet af aan vormde het café het sociaal-cultu rele hart van de Huizumer dorpsgemeen schap. Vele clubs en verenigingen - op het hoogtepunt zo'n veertigtal - hadden er hun thuisbasis. Het wijken van de voetbalvelden van FVC ten behoeve van de bouw van het Triotel (voorloper van het MCL) en para-com merciële activiteiten die ten koste gingen van de levensvatbaarheid van een gezonde horeca- onderneming, maakten uiteindelijk dat klein zoon Stefan Meijer er geen brood in zag om risicovolle investeringen te doen om de zaak van zijn grootvader over te nemen. Als blij vende herinnering aan de gouden tijden van weleer, heeft de redactie van Leovardia ge meend er goed aan te doen om een fotocollage als centerfold in dit nummer op te nemen en Arie en zijn naasten een welverdiende rust in de luwte toe te wensen. Redactie TivoCi Zalen Exterieur van Café-Zalencentrum Tivoli in Huizum Jaarlijks concours van de schietvereniging Hertog Hendrik in Tivoli, 22 maart 1965 Foto Leeuwarder Courant

Leovardia, 2000-2018 | 2018 | | pagina 22