Het Leeuwarder DNA van Daan Postma Liovïu- 5 i Femke Feddema De Nederlands Hervormde Willem Lodewijk- school aan de westzijde van de Druifstreek rond 1960. Op de achtergrond links een deel van het voormalig Stadsziekenhuis aan de Euterpestraat, later in de Bildtsestraat en sinds 2001 wonen we in één van de blok kendozen aan de Wissesdwinger. Met heel veel plezier. DNALWD2018 is een initiatief van Stichting Zee zicht, onderdeel van Lan van Taal en een co-pro ductie met het Historisch Centrum Leeuwarden (HCL). Wilt u meer weten, kijk dan op www.dnalwd2018.nl De Koningin Wilhelminaschool, vroeger de Maria Louiseschool genaamd, op de hoek van de Trans- vaalstraat en Leeuwerikstraat in 2003 De nagenoeg voltooide bouw van kleuterschool De Merel aan Achter de Hoven. Foto Leeuwarder Courant, 7 april 1954 klimmen en viel. Resultaat: een bezoek aan het stadsziekenhuis aan het Blokhuisplein. Ik bloedde als een rund. Aan de tijd op de lagere school kwam uit eindelijk een eind en toen ging ik naar de her vormde mulo. Die school was nog in aanbouw, dus wij kregen noodgedwongen les op diverse locaties in de stad. Een van die locaties was de Koningin Wilhelmina School, waar tegen woordig mijn kleinkinderen op school zitten. Na het afronden van de mulo ging ik voor vijf jaar naar de kweekschool, en daarna moest ik in militaire dienst. Ook daar kwam uiteinde lijk weer een eind aan. Ik keerde terug naar Friesland en kreeg werk op de mavo in Wor- kum. Ondertussen volgde ik de opleiding voor ge schiedenisleraar. Een aantal jaren later was er opnieuw een verhuizing. Als leraar aan de meao De Bongert kwam ik toen eindelijk weer in Leeuwarden terecht. Aan ROC Friese Poort werd ik vestigingsdirecteur gedurende twintig jaar. We hebben op verschillende locaties in de stad gewoond. Eerst in de officierswoningen In april heeft de Leeuwarder Historische Vereniging Aed Levwerd Daan Postma tot nieuwe voorzitter benoemd. Het verhalen- en community art project DNALWD2018 stelde ook aan hem de vraag: wat is jouw verhaal? Mijn verbinding met de stad is het onderwijs. In mijn DNA- buisje zitten dan ook zes foto's van plekken in Leeuwarden, van waar ik mijn schoolcarrière ben begonnen en waar ik hem ook heb geëindigd. Mijn ouders kwamen in 1953 in Leeuwarden te wonen. Ik groeide op in het huis Achter de Hoven 277. Vanuit het raam was de kleuter school De Merel te zien, waar ik volgens de overlevering met frisse tegenzin naartoe ging. Mijn ouders hadden graag dat ik naar een her vormde school ging, dus na de kleuterschool ging ik naar de Willem Lodewijkschool aan de Druifstreek. Naast die school was een hoog hek voor de fietsenstallingen. Het hek had ui terst scherpe punten. Ik moet ongeveer 7 jaar zijn geweest en heb geprobeerd het hek te be-

Leovardia, 2000-2018 | 2018 | | pagina 34