De Sixma grafkelder Huizum-Dorp 64 2 Coert van Beijma De toegang was afgedekt met een be tonnen plaat. Als die eraf was, volgde een laag stenen met daar onder puin, zand en modder en dan de trap naar de kelder met nog meer zand en modder, maar ook met skeletten en restan ten van grafkisten. De Leeuwarder Courant van 26 mei 2016 deed daarvan melding, maar een dag eerder verscheen er op de site van het His torisch Centrum Leeuwarden (HCL) ook een bericht. Daarnaast deed de provinciale com merciële televisiezender GPTV op haar geheel eigen wijze verslag van het blootleggen van deze grafkelder. Velen dachten dat de kelder halverwege de vorige eeuw geruimd was maar niets bleek nu minder waar. De bewoners van het pand Huizum-Dorp 64 te Leeuwarden - de familie Vossenberg - zijn bij het uitruimen van de kelder zeer zorgvul dig te werk gegaan en hebben met respect de stoffelijke resten behandeld. Niet alleen de stoffelijke resten zijn bewaard gebleven, maar ook drie loden kistplaatjes - tijdcapsules avant la lettre - hebben na zo'n honderdvijftig jaar het daglicht weer gezien. De imposante hengsels van de grafkisten zijn daarbij ook naar boven gekomen. De stoffelijke overblijf selen zijn nu met medewerking van de Stich ting Alde Fryske Tsjerken (SAFT) en de werkgroep Hof en Toer van de Dorpskerk van Huizum begraven op het kerkhof van die kerk. Als er voldoende fondsen zijn, wordt het geza menlijke graf afgedekt met een memoriezerk. Bij de aanleg van een terras in het voorjaar van 2016 ontdekten de bewoners van het pand Huizum-Dorp 64 te Leeuwarden de toegang tot een grafkelder. Van het be staan van een kelder in hun tuin hadden zij weet, maar dat hij zo dicht tegen hun wo ning aan zou zitten, hadden zij niet ver moed. Zo vanuit de kamer de grafkelder in Collectie familie van Beijma

Leovardia, 2000-2018 | 2018 | | pagina 4