Bijna tevreden Het Parkherstellingsoord beschikt nu over goede lighallen en een mooi centraal ge Jubileumgeschenk Het is de bedoeling, namens de Leeuwar der bevolking, een geschenk aan het jubi lerende bestuur van het Parkherstellingsoord aan te bieden. Het zal geen geschenk „in I J it breid ing bouw, met keuken, zusterverblijven enz. Alles is nog niet in orde, want een oude barak moet nodig worden vervangen, maar wie sinds 1948 het Leeuwarder sanatorium niet meer heeft bezocht, die zal zich wel even verbaasd de ogen uitwrijven! Kr is dus veel veranderd en verbeterd we kunnen als Leeuwarders met genoegen en dankbaarheid een terugblik werpen op de kwart eeuw, die verstreken is sinds het Parkherstcllingsoord werd opgericht. Maar met een genoeglijke zelfvoldaanheid zijn we er niet aan de vooravond van dit jubi leum. De t.b.c.-bestrijding blijft, ook in Leeuwar den de voortdurende aandacht vragen van een ieder die daarmee te maken heeft of daarmee te maken kan krijgen. En omdat ieder bij één van deze twee groepen inge deeld kan worden, is het comité, dat inder tijd de één-uur-loonactie heeft georgani seerd, opnieuw aan de slag gegaan. Met de groei van het aantal patiënten moest ook de inrichting worden uitgebreid. Vroeger lagen de zieken in kleine houten tentjes, waar de egels vrije toegang had den. De toestand was verre van ideaal, noch voor de patiënten, noch voor het verplegend personeel. De directrice nam de babies 's nachts mee naar haar kamer. Deze toestand is tot na de oorlog blijven bestaan, daarna zijn er echter zulke grote' veranderingen gekomen, dat de Hgtentjes huiten gebruik konden worden gesteld of als bergplaats gebruikt. Een daarvan zal in de historie van het Parkherstellingsoord als het levertraantentje blijven voortbestaan. De in 1948 gehouden één-uur lponactie bracht het geld op om de inrichting ingrij pend te veranderen. De Leeuwarders had den het sterke bewijs geleverd, dat het Parkherstellingsoord hun na aan het hart lag, ze zouden dit later weer doen, toen er een nieuw röntgenapparaat moest komen. Er werd toen een verloting op touw gezet. natura" worden, geen glas-in-loodraam en geen tegeltableau. liet moet een geldsbedrag zijn, dat recht streeks ten bate van de t.b.c.-bestrijding in het Parkherstellingsoord kan worden ge bruikt. Andermaal zal hiervoor een één- uur-loonactie worden gevoerd; deze keer met als attractie een prijsvraag, waarmee men zelfs bromfietsen kan winnen! Vakbeweging, middenstand en verschillen de vooraanstaande ingezetenen spannen zich gemeenschappelijk in om deze jubileumgift bijeen te krijgen. Ze hebben al van verschil lende kanten steun gekregen; op 2 Juli wordt op het Zaailand een wielerwedstrijd ten bate van het Parkherstellingsoord ge houden en de postduivenhouders zullen hun \ogels een extra-vlucht voor dit goede doel laten ondernemen. Welnu, dan kan de rest van Leeuwarden moeilijk achterblijven om dit jubileum tot een dubbel-belangrijke gebeurtenis voor de t.b.c.-bestrijding te maken!

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 9