N.V. ERVEN KOUMANS SMEDING 0!\ ZE M AM DAGE»DA Feiten en feitjes 6 Jan.: 23 Dec.: Harmonie: K.a.A., Rotterdams Toneel. Zalen Schaaf: gemeente-avond Vrijzinnig Hervormden. - Zaal P. de Jong: filmavond „Flevo". „De Nieuwe Doelen": mr H. A. van Sehaik over de werkloosheids verzekering. 24 Dcc.: Zaal 1'. de Jong: voetbalver. Leeuwarden. 25 Dec.: Zalen Schaaf: toneel „Ten Kate". Koepelkerk: Kerstconcert Knapenkoor „Com nu met sangh". 26 Dec.: Harmonie: Ljouwerter Toaniel. - Zalen Schaaf: toneelver. T.O.G. 27 Dec.: Tetman de Vries „Kleur en Fleur". - Zalen Schaaf: toneelver. „Ten Kate". 28 Dec.: Zalen Schaaf: toneelver. „Vondel". Staniastate: Jaarwisselingsbijeenkomst I.v.A.O. Doopsgezinde Kerk: Bachver. „Uns ist ein Kind geboren". 29 Dec.: Harmonie: A.N. Landarbeidersbond. 30 Dec.: Harmonie: Tetman de Vries „De tiid haldt gjin skoft". 2 Jan.: Harmonie: Kweekschool Mariënburg. - Tivoli, Iluizumerlaan: Nieuwjaarsbijeenkomst afd. Huizum P.v.d.A. 3 Jan.: Zalen Schaaf: toneelver. T.O.G. I Jan.: Zalen Schaaf: R.K. Fryske Krite. Harmonie: N.C.R.V.-Steravond. - Zalen Schaaf: L.S.K. 7 Jan.: Zalen Schaaf: buurtvcr. „Insulinde". S Jan.: Hannonie: gymn. uitv. C.J.O. Zaal P. de Jong: filmavond R.K. Metaalbewerkers. 9 Jan.: Harmonie: ledenavond Rotterdams Toneel. Zalen Schaaf: Ambtenarenbond. 10 Jan.: Zalen Schaaf: L.G.C. - Zaal P. de Jong: Pluimvee- tentoonstelling. 11 Jan.: Harmonie: toneelver. „Ontwikkeling". - Zalen Schaaf: A.N. Bedrijfsgroepencentrale. Zaal P. de Jong: Pluimveetentoonstelling Tivoli: filmochtend I.v.A.O. en Vara. Het Baken: ochtendbijeenkomst Humanistisóh Verbond. 12 Jan.: Harmonie: Jooss-Ballet. - Zaal P. de Jong: Pluimvee tentoonstelling. 14 Jan.: Harmonie: Indra. - Ruiterskwartier 163: ledenverg. Coöp. Vrouwenbond. 15 Jan.: Zalen Schaaf: ver. „Het Hogeland". Opgaven voor de volgende agenda uiterlijk 10 Januari 1953 aan de Redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap", Voor streek 101-103. uit de vorige eeuw 1 Mei 1805. Concert in de Stadsdoelen te Leeuwarden op een zevenpedalige harp door J. J. Diller, oud 15 jaar, uit Straats burg. 27 Augustus 1805. De commissie van ge neeskundig onderzoek in Friesland publi ceert een kort vertoog omtrent de gezegen de uitvinding der koepokinenting en looft tien gouden ducaten uit aan de dokter, die het grootst getal inentingen doet van Octo ber 1805—30 September 1806. 2 Januari 1806. Nummer 1 verschijnt van de Bataafse Leeuwarder Courant bij Joh. Seydcl en Matthys Koon te Leeuwarden. 5 Februari 1806. Te koop de chocolade fabriek en toortsmakerij der wed. F. H. Nlunniks bij de Lange Pijp te Leeuwarden. 8 Maart 1806. Verkocht in het Schippers gildehuis op 't Vliet te Leeuwarden een snelzeilend jacht, lang omtrent 20 voeten (bijna 6 meter), voorzien van 2 masten, 2 gieken, 2 zeilen enz., waarop geboden is 120 car. gl. 29 Maart 1806. J. van Haagen in de Grote Hoogstraat te Leeuwarden neemt de sedert 60 jaar bekende chocoladefabriek der firma Adrianus Hak, tot dusverre gedreven door de wed. Munniks, over. 4 April 1806. Inkwartiering bij de ingeze tenen te Leeuwarden van drie bataillons van het achtste regiment infanterie, onder commando van majoor L. A. J. Eekhout en kolonel C. Pitcairn, komende van Alkmaar. I Juli 1806. Het postkantoor te Leeuwar den wordt verplaatst naar het huis van M. O. Thoe Schwarzenberg en Hohenlands- berg als hoofdcommissies, in de Grote Kerk straat tegenover de Manége. Fa. H. JOLMERS Zn. VERHUIZINGEN TRANSPORTEN EMMAK AOC Z.Z. 62 LEEUWARDEN TELEFOON 459» ^terkenburc) Bloemkwekerij Lekkumerweg 18 - Leeuwarden - Telef. 4986 Voor alle voorkomende bloemwerken VOORSTREEK 101-103. LEEUWARDEN TELEF. 8348 Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij - Offsetdrukkerij Levering van 1e klas Drukwerk Bovag Auto Rijschool „tSucceó'' Gebr. DIJKSTRA Spechtstraat 1 8 Telefoon 7370 Vraagt inlichtingen over een spoedcursus I 3

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 13