•J a® Or Dit is de jonge-kind'ren-hoek Van oude Tante Panne koek! Oud Leeuwarden in het klein 13 Natuurlijk vinden jullie ditmaal in 't hoekje van tante Pannekoek een kerstboom! Maar 't is maar een rare'kerstboom - de bóóm is niet raar, maar wèl de versierselen die eraan hangen. Jullie zien zes brandende kaarsjes - dat is nog heel gewoon, want die zie je aan bijna alle kerstbomen, behalve wanneer de lichtjes electrisch zijn. Dan zien jullie mooie slingers, die rondom de boom aan de takken zijn opgehangen - dat is ook niet raar, want die zie je aan alle kerstbomen. Dat zijn dan mooie zilveren of gekleurde bolletjes, die schitteren in het kaarslicht. Ja, wat kan dat zijn? Dat is nu voor jullie om te raden. Als je ze allemaal herkend hebt, dan schrijf je ze gauw op en dan breng je de brief, waarop je geschreven hebt, héél gauw naar de bus. Vóór 10 januari moeten de brieven zijn aangekomen bij: Tante Pannekoek, p.a. N.V. Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101—103; vergeet niet je naam, adres en leeftijd er bij te zetten. Zoals altijd geeft tante Panne koek mooie prijsjes aan wie het béste ant woordt! N En nu maar: een préttige kerstvacantie héérlijk kerstdagen en een héél gelukkig nieuwjaar! Maar nu komt er iets vreemds. Want in de gróte bollen is iets te zien: kerktorens, een gebouw, een beeldwat kan dat zijn? In het vorige nummer van „De Leeuwarder Gemeenschap' lanceerden wij het idee een maquette van het vroegere Leeuwarden te laten maken door een zo groot mogelijke schare knutselaars. We vertel den, dat het historische feiten materiaal daarvoor in overvloe dige mate aanwezig is in het Gemeentearchief en reprodu ceerden, als voorbeeld daarvan, een fraaie stadsplattegrond. Wie neemt dit initiatief van ons over? vroegen wij. Nu, een maand later, moeten wij con stateren, dat de eerste toeloop niet bijzonder groot is geweest, al is er een begin. De heer A. Rozenstein, Hofstraat 8, ver klaarde zich bereid tot het ver lenen van medewerking en het zelfde deed de heer J. Glas, Groningerstraatweg 74. Zij zijn dus de pioniers. Wan neer er meer belangstellenden zijn, laten zij zich dan zo spoe dig mogelijk schriftelijk opge ven bij de redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap Voorstreek 101—103.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 15