wonen verschillende feestavonden bij, want de leiding is zeer begrijpelijk erg gesteld op een plezierig contact met de vaders en moeders. Nu, dat is er, want op de eerste verjaardag van het clubhuis (verleden jaar) werd een bedrag in geld aangeboden, waarvan met behulp van de jeugd een piek-up is aan geschaft. Dit jaar werd een becldstroken- apparaat cadeau gedaan! Werkelijk, dit contact loopt goed en dat blijkt ook uit de groeiende belangstelling, die er voor de moederclub bestaat. De komende zomer hoopt men voor de moeders een kamp te organiseren en met die mededeling is de afdeling plannen bereikt. Die is erg groot. In Januari zal een eigen krantje het licht zien en verder, ja verder plannen genoeg, maar dat vervelen de geld. Gelukkig neemt de kring van sym pathisanten steeds toe. Deze steunt de Stins in nature met leerafval, papier, hout en al lerlei andere dingen voor het clubwerk of zaken, die het welslagen van het Paas- of Pinksterfeest mogelijk maken. Gelukkig ook is er een flinke subsidie stroom. Van de gemeente, het rijk en liet centraal sociaal werkgeversverbond. In dit verband mag ook bet werk van de voetbal vereniging Leeuwarden niet worden ver- geten. Helaas echter loopt de opbrengst van de vijf cent actie op de entree-gelden terug. Dat is jammer voor de Leeuwarder Ge meenschap en de Stins, want het clubhuis is een van de instellingen, die tolkenjare door de L.G. flink wordt bedacht. Verder geeft bet geen pas in dit blad de L.G. in de hoogte te steken, maar zonder L.G. zou er thans nog geen clubhuis zijn, dat, wat zijn inrichting betreft, wel eens het beste in het land wordt genoemd en dat mag wel eens worden gezegd! Het Kerstspel wordt ingestudeerd. nog niet zo lang geleden, dat op een regen achtige Woensdagmiddag zeker 250 kinde ren in huis waren. Tot in de nok toe was het grote gebouw bezet en op de gang werd druk het knikkerspel beoefend. Een week later was er ijs en toen konden de bezoe kers gemakkelijk op de vingers van de beide handen worden geteld en dat terwijl dringend de kerstspelen moesten worden in gestudeerd. Zo is nu het clubhuiswerk, van drang 0111 te komen is geen sprake, al wordt natuur lijk wel nagegaan waarom Piet of Jantje geregeld wegblijft. Het spreekt vanzelf, dat' in verband daarmee ook wel niet de kin deren of de ouders wordt gesproken, an ders zou de leiding haar taak wel heel slecht verstaan. Dwang wordt er evenmin uitgeoefend op wat de kinderen doen. Al leen wordt geëist, dat zij zich ordentelijk gedragen, maar voor de rest bepaalt de jeugd haar eigen activiteiten. Deze zijn er in grote verscheidenheid: tim meren, handwerken, leerbewerking, raffia- en rietvlechtwerk, metaalbewerken, schil deren en tekenen, boekbinden. Een respec tabele lijst met daarnaast nog lichamelijke oefening, zwemmen en de ontspanning als spelen, dammen en tafeltennis, volksdansen mondorgel- en bamboefluitspel etc. Het leuke is, dat de kinderen bijv. hun eigen bamboefluiten maken. Aan derge lijke dingen het scheppende werk - wordt namelijk veel aandacht besteed. Dit blijkt ook telkens weer uit de tentoonstel lingen van de werkstukken. Daarom ook legt de Stins zoveel mogelijk beslag op al de vrije tijd van deze ongeorganiseerde en vaak moeilijk grijpbare jeugd. Daarmee is tevens een verschil aangetoond met het georganiseerde jeugdwerk, dat in de regel slechts eenmaal per week zijn leden ver enigd. Dan zijn er nog de grote evenementen in het Stinsjaar. De kampen en het Kerst feest zijn reeds genoemd, maar natuurlijk woidt ook niet de verjaardag van Sinterklaas vergeten, terwijl iedere Zaterdagavond voor de groteren 14 tot 21 jaar het Cabaret der Onbekenden een feest is. Ook de ouders Muziek brengt vreugde.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 9