zaten aan één tafel iSticktincj en <5tohpaardje «3e c^eeuwarier /jemeenscbaH Het dagelijks bestuur van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" heeft enige weken geleden een bespreking gehad met het knutselaarscomité „Het Stokpaardje", dat in de herfst van het vorige jaar zo'n succes oogstte met de tentoonstelling in de Beurs. Men weet, dat deze tentoonstelling toen onder auspiciën van de Leeuwarder Gemeenschap werd gehouden; dit betekende in hoofdzaak, dat de stichting het financiële risico droeg. Achteraf is gebleken, dat dit risico erg ge makkelijk te dragen was, want door het overweldigend grote bezoek aan de ten toonstelling waren de baten veel groter dan de kosten. De kosten bleven trouwens tot een minimum beperkt door veler belange loze medewerking en vooral door het feit, dat de leden van het tentoonstellingscomité over de ijver en de bekwaamheden be schikten om vrijwel al het werk zelf te doen. Toen de financiële zaken waren afgewik keld, bleek een bedrag van rond achttien honderd gulden te zijn overgebleven, dat volgens de afspraak naar de kas van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap ging. Het was toen voor deze stichting de vraag wat er met dit geld moest gebeuren. Het eenvoudigste zou zijn liet voor de nor male en stellig nuttige uitgaven te bestem men, maar het bestuur besloot anders. Het geld werd afgezonderd en gereserveerd voor een andere manifestatie op het gebied van de vrije tijdsbesteding. Daarover is nu gesproken in de bijeenkomst van het stichtingsbestuur en het comité Het Stokpaardje, die in het Stadhuis werd ge houden. Het bleek wel, dat het vrij moei lijk zal zijn op korte termijn een herhaling van de tentoonstelling te organiseren althans voor inzenders, die in hoofdzaak- uit Leeuwarden komen. Men zou dan vrij wel hetzelfde krijgen als men heeft gehad, want knutselen is een geduldwerk: in één jaar komen niet veel nieuwe dingen tot stand. Wel is gebleken, dat velen, die niet aan het Stokpaardje hebben meegedaan, achteraf spijt hebben gehad van hun afzij digheid. Zij zouden nu graag de kans nog eens krijgen om dit verzuim goed te maken. De mogelijkheid van een provinciale ten toonstelling is thans echter in overweging, zodat de knutselaars voorlopig niet hoeven te wanhopen. Met dat al blijven op deze manier die acht tienhonderd gulden onaangeroerd, omdat een provinciale tentoonstelling de belang stelling, maar niet de financiële steun van de stichting zou kunnen vragen. Daarom is verder gesproken over andere mogelijkhe den, die speciaal voor Leeuwarden zijn be stemd. In dit verband is 't plan van de knutselaars van het Stokpaardje, waarover wij de vorige maand schreven, aan de orde geweest. Dit plan behelst het bouwen van een minia tuurstad, gebaseerd op oud-Leeuwarden, die ergens in de open lucht zou moeten ver rijzen in een goede omgeving, die een recreatieoord voor stadgenoot en vreemde ling zou kunnen zijn. Voor dit plan bestond ook van de kant van het stichtingsbestuur grote belangstelling en waardering, al was het ieder duidelijk,' dat er heel wat „haken en ogen" aan vast zitten. Tal van technische problemen zou den opgelost moeten worden, er zou een gunstige plaats voor deze miniatuurstad moeten worden gevonden en eigenlijk in de eerste plaats het geld voor dit vrij om vangrijke project zou op tafel moeten ko men. De achttienhonderd gulden van stich ting en Stokpaardje kan een beginkapitaal tje zijn, maar meer is het niet. De rest zal door de Leeuwarders moeten worden bijeengebracht en daarbij denkt Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 2e jaargang No. 4 April 1 953 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maitre Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers Adres Redactie en Administratie Voorstrcek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden men in de eerste plaats aan degenen, die direct belang hebben bij het scheppen van een attractie, die speciaal vreemdelingen naar de Friese hoofdstad zal lokken, met name dus aan de middenstand. Het plan in al zijn consequenties overzien is nu nog niet mogelijk, maar er wordt aan gewerkt, na deze vergadering onder leiding van de voorzitter van de Leeuwarder Ge meenschap, burgemeester rnr, A. A. M. van der Meulen, zelfs van twee kanten: het Stokpaardje en de Stichting. Misschien voe len anderen middenstandsorganisaties hijv. zich geroepen in dit eerste stadium al van hun opvattingen te getuigen? Dat zij spreken of schrijven! Bootjevaren in het Vossenpark. I

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 2