V. V. V. t^eeuwarber /jemeetisdjafi" vraagt ontwerpen voor een AFFICHE sen enthousiaste vrienden van „la douce France" zijn geworden. Laten wij hopen dat dit wederkerig ook zo is! Laten wij tevens hopen dat door de door I. J. georganiseerde ontvangsten Leeuwar den en omgeving een betere bekendheid in de vreemde verkrijgt. Het belang van de stad zal hier zeer zeker mede gebaat zijn. Deze uitwisselingen worden behalve voor gehele groepen ook voor de leden indivi dueel mogelijk gemaakt. Talrijke jongeren hebben reeds in het buitenland gastvrijheid genoten. De kosten zijn slechts gering. Men neemt echter de garantie op zich een buiten landse gast gedurende een zelfde tijd, hetzij in hetzelfde, hetzij in een volgend jaar te huisvesten. Zo vormen de leden van I. J. met hun buitenlandse relaties één grote familie, zo vervagen de scheidslijnen en grenzen, zo wordt Europa verkend, zo wor den de blikken verruimd, zo wordt de talenkennis verrijkt. Ook voor het komende seizoen openen zich perspectieven voor een verblijf in België, Denemarken, Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden, Zwitserland. Wij hopen van harte, dat in deze zomer vele Leeuwarders aan dit internationaal verkeer zullen meedoen. Mochten er onder de lezers belangstellen den zijn voor ons werk, dan kunnen zij zich wenden tot: J. Haagsma, Valeriusstr. 87. Telefoon 8020 P. Wieringa, Dahliastraat 14 F. Ronner, Gijsbert Japicxstraat 34 F. RONNER Is Uw buurman al abonné op Spreekt eens met hem over dit blad Duidelijker dan een uitvoerig betoog ooit zou kunnen doen, wordt het nut van ae speel tuinverenigingen geïllustreerd door het contrast tussen deze beide foto's. Links een groepje kinderen, dat zich vermaakte met een der speelwerktuigen van een speeltuin, op de rechter foto spelen de kinderen op straat, waar alleen een asemmer staat, die onbedoeld het object van jeugdige speelsheid kan worden Nu is de rechter foto allerminst een afschrikwekkend voorbeeld van de bedrijvigheid van de jeugd op straat. De kinderen spelen blindemannetje" in het voorjaarszonnetje en daarvoor is het trottoir goed te gebruiken, althans in een stille straat. Maar er zijn niet veel stille straten in de stad en er zijn niet veel spelletjes, die daar be oefend kunnen worden. Van spel komt dan gemakkelijk baldadigheid en van baldadigheid komt schade meer schade dan een speeltuin kost. Daarom zouden zuiver zakelijke overwegingen al pleiten voor de aanleg daarvan, maar het belangrijkste is toch, dat de kinderen zelf geen schade lijden. Zij hebben de ruimte nodig en ze hebben behoefte aan de mogelijkheden om te spelen, te klimmen, te draven, te ravotten De speeltuinen zijn nuttig en de ouders, die - dit begrijpend - zich buurtgewps aan eensluiten om voor de inrichting daarvan te zorgen, doen prachtig werk, waarbij de gemeen telijke steun een onmisbare voorwaarde is om de plannen in werkelijkheid om te zetten. De Vereniging ter bevordering van Vreem delingenverkeer te Leeuwarden heeft een prijsvraag voor een reclameplaat uitge schreven, waarvoor prijzen van "50 en 250 beschikbaar zijn gesteld. Gevraagd wordt een ontwerp vim een reclameplaat ten dienste van VVV te Leeu warden, die moet opwekken tot een bezoek aan de stad en karakteristiek moet zijn voor Leeuwarden. Het ontwerp moet ge schikt zijn voor reclame in het binnenland, zowel als in het buitenland. De ontwerper is vrij in de keuze van de toe te passen techniek, mits reproductie mogelijk is. Fotomontage is toegestaan. De afmetingen van de plaat zullen zijn 62 bij 85 centimeter. Verlangd wordt een ontwerp, volledig uit gewerkt en op ware grootte, opgeplakt op carton, zonder omlijsting. De jury zal bestaan uit: Dr. A. Wassenbergh, directeur Fries Mu seum, Leeuwarden, voorzitter W. F. v. d. Vegte, architect B.N.A., Raad huisstraat 1, secretaris S. J. Regnery, bestuurslid Mij tot bevorde ring van Schilder- en Tekenkunst, Leeuwarden F. v. d. Hem, kunstschilder, s Gravenhage H. Landstra, directeur Leeuw arder Papier- warenfabriek N.V. Jan Bons, affiche-ontwerper, Amsterdam Harry Sierman, affiche-ontwerper, Adam De jury zal binnen drie weken na de sluiting van de inzending haar uitspraak in een rapport motiveren. Dit rapport zal gedu rende een maand na de uitspraak van de jury ter inzage liggen in het gebouw van de VVV, Stationsplein, Leeuwarden. Het zal de deelnemers worden toegezonden. De inzendingen worden ingewacht franco vóór of op 15 Mei aan 't adres van de secre taris van de jury. De ontwerpen moeten worden ingezonden onder een motto. De binnengekomen ontwerpen en het jury rapport zullen worden tentoongesteld in het Princessehof. Nadere inlichtingen over deze prijsvraag kunnen schriftelijk bij het secretariaat van de jury worden aangevraagd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 9