Dit is de jonge-kindren-hoek Van oude 1 ante Pannekoek! De Leeuwarder Gemeenschap V FEITEN FEITJES uit de vorige eeuw Abonneert U op het maandblad DE LEEUWARDER GEMEENSCHAP Blijkbaar wonen er méér schilders en schilderessen in Leeuwarden, dan tekenaars! Er kwamen tenminste méér gekleurde paas-hazen, dan bij-getekende in de brieven bus bij Tante Pannekoek. Voor het bij-tekenen kreeg Jochem Annerna, oud 10 jaar, Marssumerstraat 42 een prijs ('t was uetjes gedaan, Jochem!) en Jannie Dokter, Boerhaavestraat 20, oud 8 jaar (zij tekende en kleurde en maakte 't portret van tante Pannekoek) en voor 't kleu ren Janneke Fokma, Sierksmastraat 39 (Janneke is nog op de kleuterschool!! Keurig gedaan, hoor Janneke!) Martje Brameijer, lnsulindestraat 40, oud 7 jaar (nog wel niet waterverf!) en Theo Wiersma, Kelders 13, oud 8 jaar (netjes gekleurd, Theo, je bent nergens over de lijntjes heengegaan!); de prijzen kunnen weer aan het bekende adres worden afgehaald: Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101. Veel plezier ermee! Doortje Wiersma, ik ben blij dat je 't boekje zo mooi vond! Ja, je opa zal 't zeker voorlezen en als je dan later zelf goed lezen kunt, dan lees je het nog eens over. Natuurlijk kan je zusje nog niet haar eigen naam schrijven; als je 3 jaar bent, dan gaat dat nog niet. Maar dat leert zij latex ook wel, hoor. En nu weer een raadsel; eerst voor de jongeren: het bestaat uit twéé woorden op de puntjes moet je letters zetten en de begin letters van de verschillende woorden maken dan de twee woorden van het raadsel: daar speel je mee op straat, je slaat er naar met een zweepje. je hebt er twee, aan iedere kant van je hoofd één daar tracteert moeder op als je jarig bent daar breit moeder je trui van een dier dat balkt een vogel, die wel eens steelt een kledingstuk voor een meisje of een vrouw een groot, zout water met golven zo noem je jezelf daar doet moeder het water in als zij gaat schrobben een voorjaarsbloem, wit of geel wat je uitrekent op school Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 2e jaargang No. 5 Mei 1953 RedacUe-commlssIe Ur J. G. Aalder* Mevr. A. J. Hearüa Hakker— Stuiveling J. h. UiJk.lr* Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maitre Jbr J. W. J. Witsen Ellas Hoofdredacteur: W. H. Kuipers Adres Redactie en Administratie: Vooratreek 1U1-103, Telefoon 834a Abonnementsprijs f 1.80 per Jaar Giro-nummer 9810 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden EN En nu voor de ouderen, natuurlijk is die moeilijker! Weer twee woorden gevormd door de beginletters van wat hierondex volgt, Achter de opgave staat steeds het aantal letters waaruit het woord bestaat: 1 vervoermiddel (5) 2 jongensnaam (4) 3 weer een vervoermiddel (4) 4 iets, wat je bij de slager kunt krijgen (5) 5 niet laatst (5) 6 groente (4) 7 klein soort hert (3) 8 een stad, die erg getroffen is door de ramp (9) 9 een roodhuid (7) 10 een boomsoort (3) 11 ontkenning (4) 12 een vis (8) En nu maar dapper aan de slagl Volgende maand hoor je wel waaróm Tante Panne koek deze twee woorden liet raden. Inzendingen vóór 10 Juni aan Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101—103, met vermelding van naam, adres en leeftijd. Hartelijke groeten van 24 Maart 1812. In de Grote Kerk uit voering der Kerstcantate van J. G. Nicolaï onder leiding vau de orchest- meester Des Communes. 8 April 1812. De prefekt roept Friese arbeiders op om te werken aan de for tificatiën van Den Helder en Texel, tegen goede betaling en huisvesting in barakken van riet. CArbeidseiusatz!) De ueiging om het „algemeen be schaafd Nederlands" te gebruiken in plaats van ons stadsdialect wordt steeds sterker merkbaar. Een dame in een winkel verklaarde in de Ruusbroeo- Straat te wonen. „O juist, de Ruisbroek- straat", antwoordde de winkelier. (Zie bon op de ieatst# pagina)

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 30