PHOENIX Feiten en feitjes uii de vorige eeuw MAANDAGENDA VAN HET AGENDABUREAU Mesdagstraat 40 Telefoon 3913 2 Oct. Concert Kon. Mil. Kapel in de Harmonie. 17 Oct. Europadag door de Europese Fed. Beweging 3 Oct Prov. Chr. Onderwijzersbond verg. in Zaal in zaal Schaaf. Schaaf, a. 9 uur. 17 Oct. Blauwe Spelers in zaal Schaaf. 3 Oct Scandinavië-Contact Club. Concert Deens or 17 Oct. 's Middags Jeugdfilm in de Harmonie. kest in de Harmonie. 17 Oct. Bijeenkomst. Bedrijfs-Voetbalb. i/d. Harmonie. 4 Oct. Soiree in zaal Schaaf. 18 Oct. Bijeenkomst Humanistisch Verbond. 4 Oct. Sterren-Parade in de Harmonie. 18 Oct. Soirée in zaal Schaaf(?) 5 Oct. Kunst aan Allen, toneel door de Haagse 18 Oct. Amateur-Cabaret in de Harmonie. Comedie in de Harmonie. 19 Oct. Kunst aan Allen, Opera Kamarata in de Har 8 Oct. Show door de Friese Textielvereniging in zaaf monie. Schaaf, 's middags en 's avonds. 20 Oct. L.S.K. Feestavond (toneel!) in zaal Schaaf. 8 Oct. Bijeenkomst van de Vrijz. Herv. Vrouwengroep 22 Oct. Ned. Reisver. Lezing met film in zaal Schaaf. in de Harmonie. 22 Oct. L.O.F. uitv. met mdw. Toonkunstkoor „Con 9 Oct. Feestavond Alg. Ned. Bouwarb. Bond in de cordia" in de Harmonie. Harmonie. 24 Oct. Toneelavond van de Ver. „Ten Kate" in zaal 10 Oct. Personeel-avond van Koopmans Meelfabrieken Schaaf. in zaal Schaaf. 24 Oct. Bond v. Staatspensionnering, Toneelavond in 10 Oct. Hoofdstad-Operette in de Harmonie. de Hannonie. 11 Oct. Soirée in zaaf Schaaf. 25 Oct. T.O.G. Feestavond met bal na in zaal Schaaf. 11 Oct. Hoofdstad-Operette in de Harmonie. 25 Oct. Inst. v. Arb. Ontw./V.A.R.A. Film-ochtend 12 Oct. Ned. School-bioscoop in de Harmonie. in Tivoli. 12 Oct. Film-avond Ned. Ver. Sex. Herv. in de 26 Oct. Feestavond van de V.A.R.A. Toneel Tetman Harmonie. de Vries, in de Harmonie. 13 Oct. Prov. Vrouwendag van de Coöp. Vrouwenbond 27 Oct. Ned. Reisver. Oostenrijkse avond in zaal Schaaf in zaal Schaaf. 27 Oct. Feestavond Chr. Best. Bond in de Harmonie. 13 Oct. Ned. School-bioscoop in de Harmonie. 28 Oct. Concert Duits Orkest in de Harmonie. 13 Oct. Leeuw. Best. Bond, toneelavond, i/d Harmonie. 29 Oct. Bijeenkomst. Vrijz. Herv. Vrouwenver. in de 14 Oct. Tweede Prov. Vrouwendag van de Coöp. Harmonie, 's middags in de Harmonie. Vrouwenbond in zaal Schaaf. 29 Oct. Toneelgroep „Puck" met „De Wijze Kater" in 14 Oct. Inst, van Arb. Ontw. Excursie tropisch de Harmonie. aquarium. 30 Oct. Ledenavond van de Ver. Harmonie, Rott. 10/11 Oct. Paddenstoefen-weekend Inst. v. Arb. Ontw. op Comedie. Kortehemmen. 31 Oct. Italiaanse Opera in de Harmonie. 14/15 Oct. Feestavonden van de A.V.R.O. in de Harmonie. 31 Oct. Feestavond Volksonderwijs in zaal Schaaf. 15 Oct. Concert door de F.O.F. in zaal Schaaf. 15 Oct. Ledenverg. Alg. Bond Voed.- en Genotm.bedr. Is U reeds lid van bet Agenda-Bureau? Zo niet, vraagt inlich Weerd 18. tingen aan het secretariaat Mesdagstraat 41, tel. 3613. 16 Oct. Europadag door de Europese Fed. Beweging Met geringe kosten kunnen we ordening brengen in het orga in de Harmonie. niseren van bijeenkomsten op allerlei gebied. 7 Oct. 1816. verkocht. Burmamahuis te Leeuwarden 13 Dec. 1816. De erven A. Ferwerda geven naast de courant van Smeding een Leeuwarder Courant uit. 25 Dec. 1816. De eerste Nederlandse landmilitie marcheert Leeuwarden binnen om aldaar garnizoen te houden. 10 Juli 1817. Het gezelschap paardrijders van F. Blondin met zestien personen en 22 paarden bezoekt de Leeuwarder Kermis. 16 Juli 1817. Op de Leeuwarder kermis staat het Theatre Optique van P. F. Pfeifer uit Amsterdam, waar alle natuurverschijn selen, zonsopgang en- ondergang, regen boog, nachtevening enz. vertoond worden. 22 Aug. 1817. Verschenen bij Gebr. van Cfeef te 's Gravenhage: Beschrijving van een werktuig om steden en grote ge bouwen te verlichten door vlamvatbaar gas uit steenkolen, door Jhr J. C. Baron du Tour. 13 Oct. 1817. Prins Frederik rijdt met een vierspan Leeuwarden in, onder vreugdege juich der menigte en stapt ten huize van de gouverneur Van Humalda af; hij vertrekt daarna naar Harlingen. Gratis prijslolder bij plaatselijke Phoenix dealer Ook vrije bezichtiging in eigen showroom

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 15