r^eeuwarber ^meensdjAji LEEUWARDENS jongste straat draagt de naam van de Zwette, het water dat eens de stad met Frieslands tweede veste verbond. Nu is dat „eens" in dit geval nog niet zo heel lang geleden, ruim drie jaar. Toen is er een dam in dit oude water ge legd en sedertdien heeft Leeuwarden een industriehaven, want die bestemming heeft men dit restant van de Zwette, tussen de spoorlijn en de Harlingervaart, gegeven. Nu betreft dat niet louter een naamgeving, er is ook het nodige gedaan om er werkelijk een haventje van te maken. Zoveel, dat de C.A.F. het plezierig vond om hier een loods de Anske Wybengaloads voor elf duizend ton kunstmest te bouwen. De sche pen kunnen er nu maar voor de wal komen, waar een losinstallatie er voor zorgt, dat zij een 25 ton per uur lichter worden. Van de industriehaven is er op deze foto niets te zien en dat geldt ook voor de straat. met uitzondering dan van een stukje onder aan de foto. Belangrijk is dat niet, want de foto toont wel wat anders. In de eerste plaats, dat er hier nog wel ruimte is op het vrij „woeste" industrieterrein. Veel belang rijker is echter, dat er op dit terrein al heel wat is gebouwd. Na de loods van de C.A.F. (links) zijn er rechts drie industriehallen verrezen, waarvan het allerplezierigste is. dat zij reeds volledig in gebruik zijn. Wat dat betreft is er in een jaar tijd heel wat gepresteerd en daar komt nog bij, dat er nu nog twee hallen op het programma staan, waarvan een nu al weer is verhuurd. Die hal komt naast de loods van de C.A.F.. dus tegenover de bestaande hallen. De huur der wilde namelijk ook aansluiting hebben op het scheepvaarwater. De andere hal zal achter de bestaande worden gebouwd. Op de foto staat nog een gebouw. Dat staat aan de Snekertrekweg. Wandel deze kant eens op Leeuwarders, er is heel wat te zien. Niet alleen aan de Zwettestraat, maar ook op de Trekweg, die de laatste jaren verschil lende nieuwe panden en bedrijven rijker is geworden. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap* 3e jaarg. No. 1 2 December 1954 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2