I ussen de buien is het droog In Zalen Schaaf werd op 16 November een herdenking gehouden van Florence Nigh tingale, die honderd jaar geleden, tijdens de Krimoorlog, begon met de verzorging van gewonden, 's Middags waren leerlingen van Ulo-scholen, middelbare onderwijsinrichtin gen en huishoudscholen aanwezig, 's avonds vooral verpleegsters. (Foto 6.) De Leeuwarder raad verwierp op 17 No vember een voorstel van B. en W. om een perceel grond aan de Vondelstraat te ver kopen voor de bouw van een ambachts school. Hierdoor zal het sportterrein aan de Fonteinstraat behouden blijven. Een „mechanische speeltuin" met een echte draaimolen werd van 17 tot en met 20 November in de Beurs gehouden door de speeltuinverenigingen „Het Oosten" en „Insulinde". De jaarlijkse Novembermeeting van de afdeling Friesland van de Nederlandse Bond van Jongelingsverenigingen op Gerefor meerde Grondslag werd voor de vijf tigste keer op 18 November in Leeuwar den gehouden. De afdeling bestond zestig jaar. De afdeling Land- en Tuinbouw van de A.N.A.B. (aangesloten bij het N.V.V.) vierde op 20 November met een feestavond bij P. de Jong het veertigjarig bestaan. Op 22 November deed Sinterklaas, met vier Zwarte Pieten, zijn intocht in Leeu warden, ten aanschouwe van duizenden schoolkinderen. Hij arriveerde „met de stoomboot" aan de Willemskade en ver volgde zijn tocht per schimmel naar het Stadhuis. Met medewerking van Sinterklaas werd op 22 November de eerste uitzending van de „FrieseZiekenomroep" gegeven. Het programma werd op de geluidsband opge nomen en in de Leeuwarder ziekenhuizen ten gehore gebracht. De 2500ste B.B.-er, de heer P. Schuk- king van de Nieuwlandsweg, trad op 16 No- verber tot deze organisatie toe. De verbin tenis werd getekend in de kamer van de burgemeester. Van het vereiste aantal mede werkers is thans iets meer dan negentig procent ingeschreven. (Foto 5.) In de ochtend van 16 November veron gelukte, kort na de start van de vliegbasis Leeuwarden, een tweepersoons lesvliegtuig van het Meteortype uit Soesterberg. Het vliegtuig kwam in een aardappelhoop onder Engelum terecht. Gedood werden de ser geant-vliegers J. H. J. Toledo uit Voorburg en A. G. Krayefeld uit Barendrecht. Het Oud St Anthony Gasthuis in de Grote Kerkstraat werd op 16 November uitgebreid met een nieuw gedeelte, omvat tend vier éénpersoons-kamers en één twee persoons met bijbehorende keukentjes. De uitbreiding kreeg de naam „Dr Römergang", naar de initiatiefnemer dr P. C. Romer. Op 1 December kwamen de bewoners. •fc De Christelijk Gereformeerde Kerk in de Wijbrand de Geeststraat kocht een naast het kerkgebouw staand huis, dat ingericht zal worden als jeugd- en gemeentegebouw. De heer J. H. A. Wind werd eervol ont slag verleend als districtsverificateur C bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer A. van der Schaaf, bacterioloog bij de Gezondheidsdienst voor Vee> werd benoemd tot gewoon hoogleraar aan de veterinaire faculteit van de Utrechtse uni versiteit, waar hij bacteriologische infectie ziekten zal doceren. Op 29 November begon de reeks van zestien opvoeringen van een sprookje door onderwijzeressen, onderwijzers en leerlingen van het openbaar onderwijs in de Harmonie, ter gelegenheid van het Sinterklaasfeest. Deze keer was de „Gouden Gans" aan de beurt. De heer Gj. van Dam, adjunct-secretaris van de Friesche Maatschappij van Land bouw, werd benoemd tot directeur van de Stichting Friesland voor Maatschappelijk Werk, als opvolger van de heer W. C. Dijkstra. De heer W. Schuil, controleur A bij de Inspectie der Belastingen te Leeuwarden, nam op 30 November afscheid van de Be lastingdienst, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Schuil had ruim vijftig dienstjaren bij de fiscus. 4

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 4