„Pikje en Flikje" BEJAARDENSOCIËTEIT r^eeuwarber t^ccuwarber emeensdjuji werden mooi gekleurd Nieuws van de Stichting Plannen klaar voor de 2 Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 4e jaarg. No. 1 Januari 1955 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Wltsen Ellas Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden Er kwamen heel veel mooi gekleur de platen binnen en het was moei lijk om te weten wié wel de mooi ste had gemaakt. Er waren allerlei verschillende kleuren voor de Kater Bietebauw, er waren allerlei ver schillende tinten voor jurkjes, jas jes en broekjes, er kwamen behan- sels met bloemetjes erop. Maar denk erom zo'n grote kast is bruin en niet blauw, rose of groen! De mooiste plaat was van Cilia Pietjou, Jelsumerstr. 21, die met verf gewerkt had. Overige prijzen waren voor: Titia Boersma (8jr) Leeuwrikstr. 112; Greet je v. d. Ho ven (11 jr), Verstolkstr. 17 en Rijke de Jong (7 jr) Tweebaksmarkt 36. Nu moeten jullie weten, dat Rijke tot aan de borst in het gips ligt en tóch had hij zó netjes gekleurd! Bravo, Rijke!! De prijsjes kunnen over enkele dagen, worden afgehaald bij de Er ven Koumans Smeding, Voorstreek 101. In het vorige jaar heeft de Stich ting Leeuwarder Gemeenschap de oprichting bevorderd van een comi té, dat de totstandkoming van een sociëteit voor bejaarden tot taak kreeg. Dit comité is daarna met spoed aan de arbeid getogen en thans is het zo ver, dat een ietwat getemperd „licht van de openbaar heid" kan schijnen over dit werk, dat uiteraard voor het grootste deel binnenskamers werd verricht. Wan neer enig voorbehoud wordt gemaakt, dan houdt dit verband met het feit, dat de sanctie van de gemeenteraad moet worden verworven, waar het hier gaat om een gemeentelijk ge bouw. Dat gebouw is het Nieuwe Stads weeshuis, dat thans ongebruikt is. Daarin wil het comité twee boven elkaar liggende grote vertrekken be stemmen voor de bejaardensociëteit. Ook een ander punt van zorg voor de Stichting, namelijk het werk van de Leeuwarder knutselaars, heeft in dit verband de aandacht. In het gebouw zou namelijk wellicht club ruimte voor hen zijn te vinden. Dan bestaat nog het plan hier een kinder bewaarplaats ten gerieve van wer kende moeders in te richten. Wanneer de plannen voor de socië teit voor bejaarden doorgang kun nen vinden, dan zal een beroep op de burgerij moeten worden gedaan voor het verlenen van financiële steun of het doen van schenkingen in natura.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 2