50U LEEUWARDER R N AAL voor de periode 1 December tot en met 31 December leur- noei- nooi- lerlei Cater ver- jas- ;han- denk niet Cilia met ijzen (8jr) Ho- Rijke t 36. Rijke ?t en eurd! nkele 3 Er- treek Op de middag van 1 December arriveerde Sinterklaas met een vliegtuig op de luchtbasis, waar hij luister bijzette aan een feest, dat door personeel van de luchtmacht voor kinderen van de Stins was georganiseerd. (Foto 1) Jhr E. C. Storm van 's Gravesande, directeur van de N.V. Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden, was op 2 December een kwart eeuw aan dit bedrijf verbonden. Sinterklaesfreed 3 December bracht weer een on gewoon grote drukte in de stad. Velen hadden grote moeite een parkeerplaatsje voor hun auto te vinden. Op dezelfde derde December werd een hek geplaatst langs de wallekant van de Voorstreek tussen Noorderweg en Nieuweburen, in verband met een ernstige verzakking van de kademuur. Op de middag en avond van Zaterdag 4 December woedde een flinke storm, die vergezeld ging van korte onweersbuien In enkele huizen sloeg de bliksem, zonder ernstige schade of persoonlijk letsel te veroorzaken. De 39-jarige mevrouw de weduwe S. C. Zondervan Tumbelaka van het Merelplein werd op 4 December op de Westerplantage door een auto gegrepen. Kort daarna is zij in het Diakonessenhuis overleden. Sinterklaas bracht op 6 December (afscheids)bezoeken aan de openbare kleuterscholen, het infectiepaviljoen en het Stadsziekenhuis. De directeur-generaal van de landbouw, ir. A. W. van der Plassche, installeerde op 6 December in het Provinciehuis de Friese Raad voor Landbouwvoorlichting. Ir J. van der Ham, hoofdingenieur bij de Rijkswaterstaat en hoofd van de Rijksdienst voor de Landaanwinning m Friesland, overleed op 8 December in het Diakonessenhuis. Ir Van der Ham bereikte de leeftijd van 56 jaar. De Leeuwarder raad aanvaardde op 8 December een voorstel van B. en W. tot vervanging van 82 krotwoningen. De president van de N.V. Nederlandse Spoorwegen, ir F Q. den Hollander, droeg op 10 December de nieuwe stuk goederenloods bij het station officieel over aan de directeur van Van Gend en Loos, de heer H. van Wessem. De loods, die voor een zeer groot deel uit glas is opgetrokken, was toen overigens al enige tijd in gebruik. (Foto 2) Met een receptie op 11 December en een tentoonstelling op 11 en 12 December, beide in zaal-P. de Jong, werd het 25-jarig bestaan gevierd van de afdeling Friesland van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders. Op 12 December nam ds J. H. Boerlijst, predikant van de N H -gemeente, afscheid van Leeuwarden in een dienst in de Grote Kerk. Ds Boerlijst is vertrokken naar Den Haag. Op 15 December kwam de gemeenteraad van Leeuwar den bijeen, ter behandeling van de begroting voor 1955, die na uitvoerige besprekingen de goedkeuring der vroede vade ren bleek weg te dragen. De nieuwe Chr. huishoudschool „Prinses Marijke", op de hoek van de Frederik Ruyschstraat en de Robert Kochstraat, werd officieel geopend op 16 December. De onderwijsinrich ting, die 360 leerlingen telt, heeft na 22 jaar eindelijk een passend onderdak gekregen. De Kerstbomenmarkt op de Nieuwestad werd op 17 December geopend en duurde uiteraard tot de Kerst dagen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3