LEEUWARDER ^OURNAAL van de maand September E wees verz< baar van teinl bach D lend< (Fotc V beno poiit *0| ders damt togei zien Utree foort t.b.c. E Frysl O; bilist de L enigi Veili Dt sten meld subsi Leeu Op 1 September vierde de heer S. P. van der Ploeg, stationschef bij de Nederlandse Spoorwegen, zijn veertigjarig dienstjubileum. De jubilaris werd met een extra-trein van zijn dienstwoning bij de overweg naar het station gebracht en, na de huldiging, op dezelfde manier weer naar huis. De gemeenteraad van Enschede bracht op 2 September een bezoek aan Leeuwarden. Op 24 Augustus van het vorige jaar was de Leeuwarder raad een dagje in Enschede. De bondsdagen van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren werden op 2 en 3 September in Leeuwarden gehouden. Leerlingen van school 2 vertrokken op 2 September per bus naar Dortmund voor een driedaags tegenbezoek aan de school kinderen in deze Duitse stad, die in Juli enkele dagen in Leeuwar den doorbrachten. De slotavond van de serie „Avonden in de Lusthof" deze zomer in de Prinsentuin gehouden was op Zaterdag 3 Septem ber. Op het verlichte podium werd een aantrekkelijk programma afgewerkt en de tuin was mooi verlicht. Het Rode Kruis hield op 5 September de traditionele boottocht met chronische patiënten. Het uitstapje werd gemaakt met de „Princehof", de „Watersport V" en de „Watersport VI", die met elkaar tachtig passagiers aan boord hadden. De vereniging „It aide Doarp" in Huizum vierde op 7 Sep tember het tienjarig bestaan met een feestavond. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan kreeg de N.V. Draisma Van Valkenburgs Levertraanhandel het predicaat „Ko ninklijk Het jubileum werd met een receptie op 9 September gevierd. Van 9 tot en met 12 September stond het „Grand Cirque Inter national (Circus Boltini) op het Zaailand. Het nieuwe research-laboratorium van de coöperatieve con- densfabriek „Friesland' werd op 9 September geopend door mi nister Mansholt. (Foto 1). Op 10 September congresseerde de „Aalgemaine Verainen Grunnen", waarbij 64 Groninger verenigingen zijn aangesloten, in Leeuwarden. In de Grote Kerk concerteerde op 10 September het „Dortmun- der Jugendchor", dat ongeveer tachtig leden telt. (Foto 2). Ds. Ph. Loggers uit Nigtevecht deed op 11 September in de Grote Kerk zijn intrede in de Nederlandse Hervormde gemeente te Leeuwarden. Met de „Kasteel Staverden" vertrokken op 12 September 72 chronische zieken en invaliden uit heel Friesland voor een boot reis van een week, die over Amsterdam en Kampen zou gaan. De tocht werd georganiseerd door de Kring Friesland van het Rode Kruis. (Foto 3). Op de avond van 13 September botsten twee N.T.M.-bussen bij Barrahuis op elkaar. De ene kwam uit Sneek en de andere uit Joure. Het ongeval ontstond, toen de voorste bus (uit Joure) plotseling moest stoppen en aan de achterkant werd geramd. Een kaakfractuur, een hersenschudding en lichter letsel waren de gevolgen voor de passagiers.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 4