0nze truc}oto De gemeenteraad van Leeuwarden wees op 14 September andermaal een verzoek van de Vereniging voor Middel baar Technisch en Ambachtsonderwijs van de hand om een deel van het Fon- teinland voor de bouw van een am bachtsschool te bestemmen. De politie controleerde bij verschil lende scholen de fietsen der leerlingen. (Foto 4). Met ingang van 15 September werd benoemd tot inspectrice van gemeente politie mejuffrouw mr. A. Prins te Utrecht. Op 18 September konden de Leeuwar ders voor het eerst kennis maken met damesvoetbal. Ongeveer 4500 mensen togen naar Cambuur om de dames te zien draven en schoppen. Herbido uit Utrecht versloeg de Holviams uit Amers foort met 30. De baten waren voor de t.b.c.-bestrijding. (Foto 5). Een grootscheepse actie voor het Frysk Orkest startte op 19 September. Op 19 September konden de automo bilisten hun wagens laten nakijken op de Leeuwarder veemarkt, waar de Ver eniging voor Veilig Verkeer weer de Veiligheidslaan had ingericht. De rijksbegroting van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen voor 1956 ver meldt een post van 30.000 gulden, als subsidie voor de Fryske Akademy te Leeuwarden. Op het bolwerk tussen Vrouwen- poortsbrug en Nieuwestad werd op 21 September een borstbeeld van Th. M. Th. van Weideren baron Rengers ont huld door oud-minister-president pro fessor mr. P. S. Gerbrandy. (Foto 6). In de Harmonie werd op 22 September een concert ter nagedachtenis van Kor Ket gehouden. Medewerking werd ver leend door het Frysk Orkest, de Leeu warder Bachvereniging, het Fries Jeugd orkest, het Gemengd Koor uit Grouw en de violist Jo Juda. Op 27 September vierde mevrouw de weduwe A. Hulsebos-Addens, wonend in het rusthuis „Sonnenborgh", haar hon derdste verjaardag. De burgemeester, mr. A. A. M. van der Meulen, kwam haar feliciteren. De heer P. Bergsma van D.C.L. werd damkampioen van Leeuwarden. De 77-jarige weduwe J. M. in de IJs- baanstraat werd op 28 September leven loos in haar woning aangetroffen. Zij was door gasverstikking om het leven gekomen. Te Amsterdam overleed op 28 Sep tember onverwacht de heer W. Schalk wijk, onderdirecteur van de N.V. „Ver enigde Nederlandse Bioscopen". Hij was een bekende figuur in sportkringen, zo bekleedde hij een bestuursfunctie in het Sportcentrum Leeuwarden. Verder was hij secretaris-penningmeester van het Comité Vijf Mei. Voor de K.V.P. had hij enige jaren zitting in de gemeenteraad. De Leeuwarder gemeenteraad besloot op 28 September tot het doen uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratings- werken, ten behoeve van de nieuwe veemarkt, tot het aanleggen van een deel der stadsautoweg tussen Mr. P. J. Troelstraweg en Harlingervaart en tot het verbreden en uitdiepen van een deel der Harlingervaart. Alles met elkaar kost zes millioen. De rijksnijverheidsconsulent voor Friesland, ir. R. Wartena, verliet op het eind van de maand Leeuwarden voor het aanvaarden van een gelijke functie in Noord-Holland. Zijn opvolger in Fries land is ir. H. Gros, leraar aan de M.T.S. te Leeuwarden. De laatste dag van de maand was ook voor de heer W. Stakenburg, directeur van „De Stins", de laatste dag van zijn werkzaamheid in Leeuwarden. Hij ver trok naar Delft. Op 30 September vierde de heer B. van der Woude, technisch directeur van de coöperatieve condensfabriek Friesland, zijn veertigjarig jubileum in dienst van dit bedrijf. Hij werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Op 72-jarige leeftijd overleed op 30 September de Leeuwarder kunstschilder Anders van der Sloot. Onverdroten gaan wij voort met het scheppen der problemen van de trucfoto's, samengesteld, gelijk ge weet, uit twee listig samengevoegde opnamen, zodat een werkelijk stukje onwer kelijkheid ontstaat. U zult met ons eens zijn, dat onze fotograaf zich uitstekend kwijt van zijn opdracht om vervalsingen te plegen, want bekijkt u de hiernaast afgebeelde foto nu eens: geen haar op uw hoofd zou er aanvankelijk aan denken, dat dit niet een echt en compleet gebouw is. De schijn bedriegt evenwel en aan u is andermaal de taak om na te gaan wat er precies aan het handje is. Hebt u de samenstellende bestanddelen gevonden, schrijf dan fluks de oplossing op een briefkaart en werp deze in de bus bij de uitgeverij van dit blad: Redactie „De Leeuwarder Ge meenschap", Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101, Leeu warden. Op 8 November sluit de inzendingstermijn. Op de trucfoto van de vorige maand zag men het gebouw van Vroom Dreesmann op de open plaats Boterhoek-Groeneweg- Doelestraat. De prijs van tien gulden gaat deze keer naar L. Th. Struick, Wirdumerdijk 6, Leeuwarden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 5